Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hidegen sajtolt napraforgó...

Hidegen sajtolt napraforgó olaj mehet étkezésbe?

Figyelt kérdés
Lenmagolajra,olíva olajra nincs pénzünk....
2014. júl. 28. 12:49
1 2
 1/16 Szintiszoli123 ***** válasza:
A telítetlen zsírtartalma kizárólag omega 6. Ha nem gyulladsz be tőle, akkor menjen, de nem igazán kéne csak ebből fedezni a zsírbevitelt. Papíron ennél szinte bármi jobb. Gyakorlatilag meg lehet, hogy ezzel is 100 évet fogsz élni és soha nem lesz semmi bajod.
2014. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
mi az, hogy ha nem gyulladsz be? a sertészsír is jobb?
2014. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szintiszoli123 ***** válasza:

Izületi és gyulladásokra gondoltam.

Nálam pl. gondot okozott az omega 6. Egy időben sok mogyorót ettem és hidegen sajtolt napraforgóolajat használtam lenolaj helyett. Fájt a vállam. Elhagytam a mogyorót és a napraforgóolajat. Rendbejött a vállam. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés.


Igen, bizonyos szempontból a disznózsír is jobb, de a kacsa és libaszír még jobb. Ha a napi bevitel max fele telített zsírból megy, akkor a húsokból és pl. tojásból jövőt nyugodtan ki lehet egészíteni ezekkel a zsírokkal.

Ezért mondom, lehet, hogy valakinél semmi gondot nem okoz a túl sok omega 6, másoknál meg igen. A napraforgóolaj pedig full omega 6, akkor is, ha hidegen sajtolt.

2014. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szintiszoli123 ***** válasza:
* ízületi és egyéb gyulladásokra gondoltam, nem arra, hogy fél-e :)
2014. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

omega 3 miben található ami olcsó?

lenmagolajon kívül...

2014. júl. 28. 14:46
 6/16 Szintiszoli123 ***** válasza:

Pár hónapja jártam utána és csináltam ezt a táblázatot. Az EPA és DHA tartalom még nincs beírva, de az kb csak halakban van, azokból is inkább a tengeriben. A koleszterin is hiányzik még, de azzal az új irányzatok szerint már nem kell foglalkozni.

Sajnos a lenolaj a legolcsóbb omega 3 forrás. Azért a legjobb, mert úgy viszel be omega 3-at, hogy nem nyomod tele magad omega 6-al.

A napi telítetlen bevitelhez szerintem vegyél annyi lenolajat, amennyit megengedhetsz magadnak, a többit pedig vidd be olajos magvakkal, elsősorban dióval. Azt falun vehetsz olcsón háznál. Telítettre meg tökéletes ami a tojássárgájában és húsokban van, amit kiegészítesz állati zsírokkal. Ennél olcsóbb csak a szutyok finomított napraforgóolaj, de azt nem hiszem, hogy bárki ajánlaná.

2014. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szintiszoli123 ***** válasza:
2014. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lenmagolajbol nincs pénz napi 20-30 g-ra? Mert tobb szándékos zsirbevitelre nincsen szukseged.
2014. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
de marci arra van csak keto diétát akarom majd csinálni...oda meg nyelni kell az esszenciális zsírokat.
2014. júl. 28. 15:45
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rtáblázatot:D
2014. júl. 28. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!