Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Speciális gyógyszertári,...

Speciális gyógyszertári, horroráron kapható "rétegvitaminok". Csak szerintem átverés?

Figyelt kérdés

Nézegettem ezeket a folyamatosan reklámozott, hiperszuper, speciális jellegű vitaminokat, és gyanakodva kerestem rá a neten az összetevőkre. A termékek célja a reklámanyaguk igencsak árulkodó. Számomra nagyon úgy tűnt, hogy olyan ösztönös szülői félelemre épülnek, amelyet az ipar nagyon szépen ki tud aknázni.

Konkrétan most a terhesség alatt szedhető "nélkülözhetetlen", anyai gyermekmegóvásra épülő "speciális" termékekre gondolok. Már a reklám alatt is gyanús volt, hogy csak fantomokat kerget az ügy, mert egy rohadt konkrét adatot, vagy összetevőt nem említettek meg a reklámban, csak jelentőségteljesen hangoztatták, hogy ebben benne van "minden", ami ahhoz kell, hogy a magzatod ne patkoljon el (má' bocsánat). Ez a konkrétum nélküliség, a szülői félelem, a laikusság kihasználása szerintem hatalmas becsapás. Ugyanis ahogyan az Elevit terméket nézegettem, beigazolódott a gyanúm. Ez a termék csak egy kis dózisú, nem is igazán teljes spektrumú multivitamin termék, amit 8-9000-ért vesztegetnek! Semmi olyat nem találtam, ami egy átlagos, alsó-középkategóriás multiban ne lenne meg (mellesleg nagyságrendekkel nagyobb dózisban).


[link]


Aztán gyerekvitaminok. Nyilvánvalóan ezt a témát kevéssé érdemes ütlegelni, de valahol mégis fáj tőle az ember feje, hogy a szülők olyan szinten fogalmatlanok, és tessék-lássék módjára foglalkoznak az egészséggel, hogy az felháborító. Kb az a szint, amikor a 2 hete edző 15 éves gyerek leemeli a polcról a legszebb dobozú terméket, és várja a hatást. Nem értem, hogy a szülők hogyan elégedhetnek meg azzal, hogy valami vitaminokat tartalmaz és narancsíze van, jó lesz kétezerért, máris tettünk valamit a gyerekért. Persze ebben közrejátszik az a nem elhanyagolható tényező, hogy a kölyköknek nyilván sokkal fontosabb szempont, hogy a vitamint rágni lehessen és csokiíze legyen, mint hogy mennyi bioflavodint (így kell írni?) tartalmaz. Ettől függetlenül, nem tudom, hogy hány szülő olvasta már el a Marslakócskák összetevőit, de kb olyan, mintha elhuszadoltak és ízesítettek volna egy rendes multit.


[link]


Persze, egy 8 éves gyereknek nem kell Monster Packot venni, de akkor mit tudom én, vegyünk egy ilyet, és felezzük el, ha rettegünk a vitamintúladagolástól.


[link]


Miért hisznek a szülők ennyire vaktában a reklámszövegeknek, miért nem gondolkodnak kicsit?!



2014. aug. 2. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy ha emberek józanul gondolkodnának,akkor rájönnének,hogy nem szükséges semmilyen külön vitaminkészítményre költeni(csak nagyon indokolt esetben)ez az egész egy szépen felépített parasztvakítás.Minden benne van a természetes élelmiszerekben,amire szüksége van a szervezetnek.Minden hülyeséget megtanulnak az emberek a médiából,csak a tudatos táplálkozást nem,pedig ha ezt megtanulnák,rájönnének,hogy miért átverés a vitamin biznisz.A Biotech meg egyebek is csak az emberek félelmeit használják ki.
2014. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mondhatsz ilyet, hát hisz csakis a tápkiegcégek vernek át mindenkit, a normális ételcégek meg a gyógyszergyártók sosem! Azokat megszoktuk, azok jók, és ha a tévébe' aszondják, jó az a terhesvitamin, akkor az úgy is van, de ha a gonosz testépítő bácsi mond akármit, az nem úgy van, kivéve ha azt mondja, hogy nem úgy van, amit mond a másik gonosz testépítő bácsi.


Komolyra fordítva a szót: kedves előző 65%-os, kérlek állíts össze egy táblázatot a 'természetes' ételek vitamin- és ásványianyag tartalmáról, majd egy olyat, amiben az ember napi szükséglete van korra, nemre, fizikai aktivitásra és egyéb körülményekre tekintettel, utána pedig legalább egyféle étrendet, amivel fedezni lehet az utóbbit. Ezután megnézzük, érdemes-e rád figyelni. Csupán azért, mert az ilyen "jaj hát vidd be kajával"-típusú megszólalások _SOHA_ nem jutottak még tovább az 'egyél sok gyümölcsöt'-frázisnál, legalábbis én még nem láttam, pedig kerestem.

2014. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

orvosok szerint a multivitaminok hatásfoka nem lépi túl a placebóét. tehát ha nem indokolt esetben szeded valamire, csak pénzkidobás.


sőt. a legtöbb termék tele van mesterséges, káros adalékokkal + a túladagolás leterheli a kiválasztást.


az viszont nem igaz, hogy a mai ételekben megtalálható minden ami kell, évtizedekkel ezelőtt is azt mondták, hogy már csak 30%a a vitamintartalma a mai növényeknek az 1900as évek elejéhez képest. ennek a földek kimerülése az oka, ezért próbálják sokan vegyszerekből előállított anyagokkal pótolni.


a biotech, de leginkább a scitec egy jó példája annak, hogyan lehet rávenni buta embereket márkanévvel és nagy izmok ígéretével fölösleges dolgok szedésére.


ahhoz hogy tudd, mi kell a babának, egy részletes kivizsgálásra lenne szükség, ami kimutatja a szervezetedben az lapvető nyomelemek, vitaminok alacsony részvételét.

2014. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Hogy mondhatsz ilyet, hát hisz csakis a tápkiegcégek vernek át mindenkit, a normális ételcégek meg a gyógyszergyártók sosem!"


Én állítottam ilyet,hogy azok nem verhetnek át?


Táblázatot nem állítok össze senkinek.Ha ezen múlik,hogy érdemes-e rám figyelni,akkor ezen múlik.Ha ehhez külön táblázatot kell nézegetned,akkor az azt jelenti,hogy nem figyelsz oda eléggé a szervezeted jelzéseire.Én nem fogyasztok laboratóriumban összeállított vitaminokat,nem eszem sok állati terméket,minden nap megy a nyers gyümölcs és zöldség,és kitűnően érzem magam,a vérképem,vizeletmintám kiváló,ritkán vagyok beteg,télen influenzaszezonban elkap néha valami,de akkor sem dönt ágynak,pedig orvosi rendelőben dolgozom,ott aztán van baci.Ha annyira tápanyaghiányosan étkezek,akkor mindez,hogy lehetséges? Ha annyira tévúton járok,akkor annak valahol meg kellene mutatkoznia.A vérképemen miért nem látszik,hogy valamit nem jól csinálok? Miért nem vagyok gyenge,fáradékony? Mikor használtam multivitamin készítményt még jó pár éve,az asszisztens kérdezte vérvétel után,hogy használok-e ilyet,mert túl magas a vörös vértestem,és az okozhat ilyet.Multivitamin nélkül meg teljesen jó.Ezért mondtam,hogy józan ész,ami mindenkinek van,csak nem kell félni használni.

2014. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az első részt nem neked írtam, de nem baj, vedd csak magadra.


A gond az, hogy a te egyéni történeted senkit sem érdekel, mert a tömegekhez szóló résznél tartunk. Azt, hogy ne nem csinálsz semmi különöset, vagy fogalmad sincs, mit csinálsz, hogy tanácsoljuk másnak? Más meg ugye más szervezettel, más életvitellel rendelkezik, az, hogy nálad valami tökvéletlenül beválik, az nem garancia semmire. Apropó beválik. Ha te nem érzed úgy, akkor biztos nincsen is semmi bajod, és nem is lesz... Én is fáradékony voltam, a vitamintabletta segített, de még most is megvan, de lehet szervi baj, sőt, pszichés fáradság is az oka, nem lehet pusztán a vitaminra fogni. Amúgy a vérképem nekem is tökéletes a múltheti eredmény alapján, és beteg is évente egyszer, ha vagyok. Na ilyenkor mi van?


Itt sokszor az a téma, hogy mit tanácsoljunk az embereknek, vegyenek-e vitaminkészítményt, vagy ne, mi azt szoktuk, hogy de. Túladagoláshoz extrém mennyiséget kéne enni, a hiányt meg egy kis rátartással kiküszöbölhetjük. Lehet nem ez a tökéletes megoldás, de jóval jobb, mint a semmi, ami akkor lesz, ha rád hallgatunk például. Idelököd, hogy hát enni kell rendesen, de amikor konkrétumot kéne mondani, már jön a "táblázatot nem állítok össze senkinek". A népeket meg kéne tanítani a helyes táplálkozásra (úgy, hogy jelenleg nincs egyetértés, hogy mi is az), megértetni és betartatni velük. De erre a vitaminparás szekta tagjai nem hajlandók, csupán valami ELLEN képesek fellépni, ami jelen esetben a tablettás pótlás. Megoldást nem nyújtotok, de másét akadályozzátok. Hmmm, mintha ismerős lenne e a mentalitás valahonnan...

2014. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Amúgy a vérképem nekem is tökéletes a múltheti eredmény alapján, és beteg is évente egyszer, ha vagyok. Na ilyenkor mi van?"


Akkor örülj neki,ezek szerint te is tudsz adni megszívlelendő tanácsokat másoknak az egészséges életvitelről.


"A népeket meg kéne tanítani a helyes táplálkozásra (úgy, hogy jelenleg nincs egyetértés, hogy mi is az), megértetni és betartatni velük."


Teljes egyetértés soha nem is lesz.Aki akar tenni magáért,és tesz is,az nem marad tanács,és eredmény nélkül.És a mindenkinek megvan a lehetősége,hogy kitapasztalja,mi a legjobb a saját szervezetének.De annyira azért nem vagyunk különbözőek,hogy nálam csak tök véletlenül jöjjenek be a dolgok.


"Megoldást nem nyújtotok, de másét akadályozzátok. Hmmm, mintha ismerős lenne e a mentalitás valahonnan..."


Ok,ezeket tudom ajánlani megoldásként:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=4R7lhx8LQhI

[link]


Azért azt áruld már el,honnan ismerős a mentalitás,kíváncsivá tettél.

2014. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Fura, hogy még a vitaminokról is megy már a vita. De gondolom ez is ugyanúgy beletartozik a táplálkozás kung-fu részébe. Hadd meséljem el, én mit tapasztaltam saját magamon.


Mikor kezd előjönni a jóidő, a kocsiban lehúzom az ablakot, és a torkomra áramló levegő miatt, mindig begyulladt a torkom. Orvos ezután rögtön antibiotikum kezelést írt fel mindig. Ez több éven keresztűl, minden tavasszal előfordult velem. Már hozzá is szoktam, és készültem rá, tavasszal ez van nálam (persze nem kell lehúzni az ablakot, de hát ha jó az idő :/ )


Viszont amióta edzek, és multivitamint szedek, ez nem fordult elő tavasszal, és megfázni is jóval nehezebben fázok meg (azóta kis taknyosságon kívű más baj nem volt, pedig voltak hideg hajnalaim). És ezt nem tartom placebo hatásnak. Persze ez se csodaszer, a vitaminok miatt nem mászom meg a Mount Everest-et, de nekem ennyi elég.


Szent Györgyi Albert se azért kapott nobel díjat, mert hogy a felfedezéséből mekkora biznisz lesz majd, bár tény hogy mégis az lett. De pár életet csak megmentett, nem?


Itt is vannak pro/kontra érvek, de én inkább szedem mint hogy nem. És ameddig fél/harmadáron kapok dupla akkora dózisú készítményt tápkieg gyártóknál mint béresnél, addig ott veszem.

2014. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

antalvali, ima és meditáció, szabadonébredők, ahahahahahahahahahahahahahahahNO.

Ezek a paci másik oldala, most nagyon-nagyon divatba jött w wannabe konteós oldalra állni, csak éppen egyre nevetségesebb, amit művelnek. Kritika nélkül szaroznak le mindent, miközben a lényeg annyi, hogy lehessen hibáztatni a gonosz rendszert, aki átver, és dicsőíteni valamit, amit az övükének éreznek.


A mentalitás honnan ismerős? Hát átjárja egész Abszurdisztánt! Legyen bármi a téma, egészségügy, hajléktalanok, tömegközlekedés, kisebbségek, városrendezés, akármi, jönnek a gennyláda jogvédők és hasonló állatfajok, megmondják, hogy mit nem lehet, aztán minden marad ugyanúgy.

2014. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na látod Wash,erről van szó....Imádsz vádaskodni,hogy mások egészséges életmódra való terelését én és a hozzám hasonló emberek akadályozzák(amúgy nem tudtam,hogy évek óta ismersz személyesen)de mikor segítséget igyekszem nyújtani,azt is élből elítéled,és ugyanezt az ítélkező felfogást közvetíted mások felé is.Akkor ki is akarja őket visszahúzni,hogy nehogy kicsit nyitottabbak legyenek? Nem mondtam,hogy kötelező meditálni,imádkozni,semmi konkrétummal nem traktáltam senkit,de te csak kiveszed belőle ezeket a dolgokat,fogadjunk,hogy át sem nézted rendesen a linkeket,a videót sem nézted végig.Ahhoz túl nagy az arcod,hogy saját magad józan paraszti eszével mérlegelj,és leszűrd azt,amiről úgy érzed,hogy hasznos lehet,esetleg még a végén kiderül,hogy egy ilyen embertől is fogadhatsz el tanácsot mint én.És akkor aztán oda a tekintély.


Biztos vagyok benne,hogy nálad értelmesebb emberek is olvassák ezt az oldalt,és lejött nekik a lényeg az egészből,ők jó eséllyel fognak is tenni magukért többet.

2014. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Viszont amióta edzek, és multivitamint szedek, ez nem fordult elő tavasszal, és megfázni is jóval nehezebben fázok meg (azóta kis taknyosságon kívű más baj nem volt, pedig voltak hideg hajnalaim)."


az edzés sokkal többet számít, az hogy táplálkozás részét elhanyagolod és multit szedsz, nem jelenti azt, hogy szükség is van rá. amit leírtál azt egyedül a c vitamin is megoldja, bármilyen forrásból. visoznt amikor fölöslegesen szeded a multit vagy ct, akkor a vesédet terheled(multi esetén májat+ egyebeket is) vele, illetve túladagolhatsz valami mást, ezéárt kell szüneteket tartani.

2014. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!