Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 18 éves vagyok és szeretnék...

18 éves vagyok és szeretnék végre változtatni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most múltam 18 éves. Mindig is nagyon vékony alkat voltam, sose tudtam eddig 50 kg felé menni tömeget illetően. Sokan mondták már, hogy járjak edzeni. Úgy voltam vele, talán majd "megvastagszom", de elértem ezt az életkort, itt a továbbtanulás is. Nagyon kellemetlen nekem az, hogy ruhát se tudok magamra venni, minden szarul áll. Úgy döntöttem, érdemes lenne elkezdni edzeni, mert senki nem tud segíteni rajtam, csak saját magam. Egyébként mindenfajta vizsgálatot megcsináltattam (enzim, felszívódás, pajzsmirigy), de mindent rendben találtak. Egyszerűen csak nem tudok hízni. Bevallom, nem is nagyon mozgok sokat mostanság, csak a ház körüli munka jelent fizikai terhelést. Régebben sokat mozogtam, akkor is vékony voltam a korosztályomhoz képest.

Szóval utána olvastam a dolognak. Tudom azt, hogy sok múlik az étkezésen, a megfelelő fehérje bevitelen, valamint a regeneráción is, folyadékfogyasztáson stb. Sajnos nem találtam megfelelő étrendet az én tömegemhez. Szeretném ezúttal kikérni a véleményeteket, hogy kezdjek-e hozzá, érdemes-e nekivágni. Eléggé szégyellem, hogy bemenjek egy edzőterembe. Budapest belvárosában tudnátok mondani családias helyeket? Heti 4x 1.5 órát tudnék rászánni. Emelett sokat fogok futni is. Csatolom a mostani állapotomat, és amilyet szeretnék elérni. Megfelelő edzéssel 1 év alatt kivitelezhető ez? Elég kuszán hangzott amit leírtam, de mindenesetre köszönök mindennemű választ!:)Privát üzeneteket is szívesen fogadok.

[link]

[link]



2014. aug. 19. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Futni nem igen kéne, mert azzal csak több kalóriára lesz szükséged. Neked pedig pont az a célod, hogy hízz, tehát több kalóriát kell bevinned, mint amennyit elhasználsz. A futással csak több kalóriát égetsz el így még többet kellene enned.
2014. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Naponta 2gramm*testtömegkg= x gramm fehérje.

-I- 4-6gramm*testtömegkg= x gramm szénhidrát kell.

-I- 1gramm*testtömegkg= x gramm zsír , ennek fele telített kell.

Ne fuss sokat mert akkor még többet kell enned.

És kivitelezhető 1év alatt, és akár otthon is tudsz edzeni, 2 egykezes súlyzó+saját testsúlyos edzés.

2014. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hamar elérheted ezt a testalkatod.

extrémektromorf vagy.

Tömegelned kell testkilogrammonként kell számolni.

ch: 4-5-6-7 g ez majd eldől,hogy mennyitől indul be a hízás.

fehérje: 2g.

zsír 1g.

ch: rizs,tk kenyér,tészta stb..

fehérje:soványhúsok,halak,túró, tojás stb.

zsír: pl lenmagolaj

kell vitamin is.

heti 3 edzés kezdőátmozgató edzésterv.

havi nettó 1 kg izomra számíthatsz.

2014. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Testépítés

Nagyon hasznos volt a válaszod (a többieké is :). A kérdésem az lenne, hogy a képen látható testalkatot kb. mennyi idő alatt érhetem el megfelelő edzéssel? Tudom, az sok minden függvénye, elég hülye kérdés, de mégis egy év elegendő?

Esetleg tudnál ajánlani edzőtermet, ahol nem ciki ilyen alkattal elmenni?

2014. aug. 19. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:
A másik képen nincs olyan sok izom így a te kiindulási pontodból kb fél év.
2014. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már miért lenne ciki? :)

Mindenki elkezdte valahol.

2014. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem árt szétnézni a terembe, meg érdeklődni, felderíteni a helyet. Hülyék amúgy mindenütt lehetnek.
2014. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nem hinném, hogy bárki is belémkötne, mert té yleg elkezdte mindenki valahol.
2014. aug. 19. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
dehogy kötnek bele nem kell itt baromságokat írni.
2014. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!