Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kollégium reggeli/ebéd/vacso...

A kollégium reggeli/ebéd/vacsorája mennyi fehérjét tartalmaz átlagosan?

Figyelt kérdés

Mennyi fehérjét tartalmaz kb egy nap a kollégiumi kaja?

Aki számolgatott már, vagy valami, jó lenne, ha el tudná mondani, nem tudom, mennyit kell pótolnom, hogy meglegyen a napi 140g.


Válaszaitokat előre is köszi! :)



2014. aug. 24. 22:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó sajnos. Van olyan nap amikor alig van fehérje, de van olyan is amikor ha jól csinálod akkor akad bőven, ilyen egy csirkemell rizzsel vacsora. Repetázol, elkéred attól aki nem szereti. Volt olyan hogy 5 tányér csirke mellet ettem meg rizzsel, örültem hogy volt. :D De ha tudod nagyjából mennyi 100 g hús akkor tudod majd hogy mennyit kel pótolni. A ch mennyiség majdnem meg lesz szerintem.
2014. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én voltam koleszos régen. Rendszeresen, minden második vagy harmadik héten 3 darab, kicsi kis szalámit kaptunk valamelyik nap. Osszad el 4 zsemlére. Vagy adtak 2 szelet szarrá vizezett párizsit vagy valami löncsöt amiben még csontdarabok voltak. Ebédre max egy csirkecomb de volt hogy csak 1 virsli főzelékkel.
2014. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 - palilaci - ***** válasza:

Ha van undorod akkor jobban jársz ha otthon betankolsz csirkével, aztán ami ott kijön a wcn megeszed még1x. A kolis kaja az nem kaja. Fogyni lehet vele az tuti, mert, hogy nem eszed meg az 100%. A tápértéke 0. Persze van amikor húst/májat adnak, ilyenkor duplázni vagy ha ügyes vagy triplázni kell.

/egy tapasztalt kolis

2014. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Klanwarrior ***** válasza:

:D Én 1 éve vagyok kolis, de eddig nem foglalkoztam ilyenekkel, most viszont már figyelnék az étrendre!


Meg tudom oldani, hogy 140grammból több, mint 100grammot beviszek saját magam, az a 40 gramm meg majd csak bejön a kolis kajával egy nap :)


Reggel: 80-100g Zabpehely + 30g Proteinpor(Kb 30g fehérje)

Délelőtt: 100g csirkemell 2 zsömlében + zöldség(saláta vagy még nem tudom :D) (kb 25g fehérje)

Dél: kolis kaja...

Délután(edzés után): 30g fehérjepor + 35g szőlőcukor(22g fehérje)

Este: Kolis kaja...

Lefekvés előtt: 150-200g sovány túró (kb 22-28g fehérje)


Szóval.. Meg tudom oldani, bár fehérjeporom sincs még... :)

2014. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Klanwarrior ***** válasza:
Jah, és így is elég a heti 4.000ft zsebpénz, ahogy számoltam! Bőven! 3.000-ből kijön ez, sóval annyit meg megér :D Régen chipsre meg hambira költöttem a büfében, most azért szerintem hasznosabb dologra megy el :)
2014. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 - palilaci - ***** válasza:

# Klanwarrior


Énis kb így tervezem a kajálást csak nekem a zabpehely az uzsonna és kolis vacsora helyett tojás:D

2014. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Klanwarrior ***** válasza:
Akkor sok siket! ;)
2014. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
És nektek van konyha a koliba? Gondolom középiskolai koli.
2014. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 - palilaci - ***** válasza:
Minden szinten van egy kis "konyha" ahol van hűtő, mosogató, meg néha mikró vagy elektromos sütő is akad :D De én melegszendvics sütőben fogom a csirkét/tojást elkészíteni :D
2014. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Klanwarrior ***** válasza:

Nálunk is van :)

1 kis konyha van, ugyan úgy, mint náluk, nálunk viszont a hűtő szobákra van osztva. Van egy nyagy szekrény,a miben van 15db hűtő, és kb minden 2. szobának van hűtője. Szóval meg kell próbálni szerezni sajnos, ha nem sikerül, akkor bukta minden :(

2014. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!