Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Már 2 hónapja fáj derekam,...

Már 2 hónapja fáj derekam, nem tudom mitől. Pedig voltam vele orvosnál azt mondta h csak sima rándulás. Mondta h nem kell rá röntgen. Most higyjek neki?

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 15:53
 1/8 A kérdező kommentje:
lábtolásra gyanakszom, hogy attól van. és csak másnap kezdtem el érezni
2014. nov. 1. 15:54
 2/8 A kérdező kommentje:
edzeni tudok vele, csak fáj néha
2014. nov. 1. 15:57
 3/8 A kérdező kommentje:
lábtolózni pedig csak kisebb súlyokkal tudok
2014. nov. 1. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó esetben csak meghuztad, rosszabb esetben sérv. Az orvosok a 15 ezredik ilyen esetuk után hajlamosak nem komolyan venni. Ha nem jön rendbe pár héten belül, akkor ragaszkodj egy komolyabb kivizsgáláshoz. Általában a közegészségügyben ezt csak akkor teszik, ha félig lebenultal. Tapasztalat.
2014. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én úgy tudom h sérvnél átsugárzik a fájdalom valamelyik végtagba, ilyenem meg nincsen. szóval nem tudom h sérv-e
2014. nov. 1. 16:53
 6/8 A kérdező kommentje:
és háziorvostól kérjek beutalót röntgenre, vagy hogyan?
2014. nov. 1. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Jellemzően valóban akkor lép tovább a háziorvos, ha már félig hulla vagy.

A lábtolás ki tudja készíteni a derekat, nem szabad nagyon leengedni, mikor már görbül felfelé a medencéd, már késő. A felgörbülés határáig engedd le a súlyt.

A sérvet nem mutatja meg a röntgen. CT, vagy MRI kell, de kötelezően röntgenre küldenek először.

Minden esetre figyeld a derekad, illetve, hogy ki sugárzik-e valahová.

2014. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

valóban a röntgen nem mutatja ki,az mri meg 80-100ft a tb-nek.

ezért oda csak akkor utalnak be ha kb sírva és félig mozgássérülten mész be a neurológiára.

a kiboltosulás nem feltételen sugárzik ki végtagba és a porckorong kilapulás sem.

2014. nov. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!