Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó lesz ez így?

Jó lesz ez így?

Figyelt kérdés

A célom egy komolyabb egyedi kreatin kúra.

Étrend van. A célom minimális cukorbevitel mellett végigvinni a kúrát.

Ébredés után: 7,5g Creatin monohidrát+15g Maltodextrin

Edzés előtt: 10g Creatin monohidrát+15g Maltodextrin

Edzés után: 7,5g Creatin monohidrát+15g Maltodextrin+30g Dextróz

72kg vagyok.

Az lenne a kérdés hogy így felér kb egy Scitec Trans-x-el?

Ha nem akkor mi kellene még bele?

(Glutaminon kívül)


2014. dec. 16. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kuka kellene, amibe mindezt kidobod.
2014. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd hogy miért?
2014. dec. 17. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem akartam, mert jön a hadsereg, és megköveznek érte, de legyen:


Kreatinnal az a gond, hogy addig jó, amíg szeded. Utána viszont nagyon erősen visszaesel.

Annyi a működése, hogy vizet vonz az izomba, így megnöveli a térfogatát (ezért is van hogy aki túl sokat szed, "vizesedik", a bőre alatt is víz lesz), így nagyobbnak tűnik, "szép izmos leszel".

Elviekben ez azért van, hogy az anabolikus vagy tökömtudja milyen folyamatokat serkentsen (lényeg, hogy jobban fog tőle nőni az izom). Mert hogy megnő az izom térfogata, és nagyobb felületen vehet fel táplálékot, és ettől gyorsabban fejlődik. Ezt én nem is kétlem, hogy így van (valami hasonló reklámdumát te is hallhattál már biztos), viszont megkérdőjelezem azt, hogy mekkora mértékben dobja meg az izom építését. Véleményem, és tapasztalatom szerint kis mértékben (igaz én erős ecto vagyok). Szóval lényeg a lényeg hogy boostot ad elvben a izomnövekedésnek.


Ez mind szép és jó, de még nem írtam le ez miért nem jó. Na szóval:

Egyrészt kicsit vacakol a vízháztartásoddal, ez hogy mennyire jó, én nem tudom, nekem nem jött be. Ami viszont a tényleges probléma, hogy miután abbahagyod a szedését, mindaz a víz, ami eddig az izomban volt, szépen kiürül. És ekkor jön el az, hogy "összeesel". DURVÁN. Úgy értem, hogy amíg szeded, van egy szép fizikumod, tényleg látható a különbség. Utána ez eltűnik, és csókolom. És kívülről annyi látszik, hogy nemhogy izmosodtál volna, hanem még összementél, és még a kreatin kúra alatt felszedett + izom SE fog látszódni (se az amennyit anélkül nőttél volna, se az, amit a kreatin boostja ad). Ezt látja majd egy külső szemlélő, és ami fontosabb: te is. Csalódás lesz, hogy miért mész össze (kivéve ha tudod hogy ez a hatása, bár ekkor se feltétlen jó látni hogy összeesel).


Szóval felteszem a kérdést: megéri ez az élmény azt a 3-6e huf? Én nem hiszem. Annak lehet van értelme, akinek ez az élete, meg verseny meg minden, és kell az a + növekedés. Viszont a legtöbb hobbista (csak feltételezem hogy te is az vagy), aki a csajoknak akar tetszeni (nem sértésből, ki nem azért csinálja? ), azért szedi, mert felpumpálja, és izmosabbnak néz ki tőle. Ami valójában nem igaz, és pár hónap múlva összeesik.


Ez a hivatalos álláspontom. Ha esetleg versenyző vagy, vagy komoly céljaid vannak a súlyokkal, akkor vedd úgy hogy ezt le se írtam. Ha nem, akkor meg ne feküdj kötélnek a marketing baromságoktól, a nagyon is a doppingtól nőnek, nem a hiperszuper fehérjétől, meg a glutamintól, meg a kreatintól. Hobbi szinten elég a vitamin, normális kaja + esetleg egy kis tömegnövelő / fehérje.


Peace

2014. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a normális választ. Azt olvastam hogy a "vizesedés" attól van hogy kreatin mellett sok cukros/zsíros dolgot eszel.(ami nem túl optimális)

A súlyokkal úgy vagyok ,hogy az iskola mellett ez az életem, és egész szép eredményeim is vannak, ahhoz képest ahonnan indultam.

Kreatin kúrán már túlestem, és jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

Ez egy új összeállítás lenne nekem, és erre is irányul a kérdés.

Ha esetleg ahhoz írnál valamit megköszönném.

2014. dec. 18. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Épp másik kérdésnél ezen vitázok vagy 3-4 emberrel amúgy :D


[link]


Persze, a hagyományos vizesedés attól van amit említettél, de igyekeztem kiemelni, hogy nem erről beszélek, hanem pont a hatásmechanizmusáról. A fenti cikkben szépen leírja miről van szó, a "Van olyan kreatin fajta, amelyik vizesít, és van, amelyik nem; illetve bizonyos típus inkább erőt hoz, míg a másik tömeget" résznél van a lényeg.


Remekül leírja, és egyértelműen, hogy vizet vonz be az izomba. Utána ugye azt írja, hogy azért, mert ezzel fokozza az anabolikus folyamatokat (mint az eredeti hozzászólásban leírtam azzal, hogy növeli a felszínt amin keresztül az izom tápanyagot vehet fel). Viszont én erre azt mondom, hogy bullshit.


Mégpedig: mivel a kreatin az izom összehúzódásáért (erőkifejtésért) felelő ATP, illetve ADP vegyületek töltésében segít, ezért erőt ad lényegében. Na és melyik testépítő ne akarna erősebb lenni, többet nyomni? Ezen felül még ugye meg is duzzad az izom, nagyobb lesz tőle! Hát ez win-win szituáció egy testépítő számára! Viszont elég szarul hangzik hogy víz van az izomban (ezt ugye már tisztáztuk, hogy a kreatin vizet vonz be az izomba), ez azt a hatást kelti, hogy csak fel vagy fújva, mintha csalás lenne, amolyan műizom. Ezért lett ilyen áltudományos blabla körítés kitalálva mögé, hogy "azért kell, mert ettől gyorsabban szedsz fel izmot (anabolikus folyamatok fokozása)".

Nem attól szedsz fel több izmot, hanem attól, hogy keményebb, és jobb edzést tudsz tőle véghezvinni, mert erőnövekedést okoz.


Csak hogy tényleg egyértelmű legyek:

Tegyük fel, hogy fekve nyomásnál a maximum súly amit ki tudsz nyomni hatszor, az 80 kiló. Ám ehelyett te 60 al csinálsz 6 ismétléseket. Kevesebb súllyal csinálod -> kevésbé sérül edzés közben az izom -> kisebb fejlődés. Szóval ennyit jelent a kreatin kb. Többel tudsz edzeni, ezáltal valamivel jobban fejlődsz (és nem is ezt kérdőjelezem meg, vagy kritizálom). Ez viszont testalkattól függ, hogy mennyivel fejlődsz többet. ÉSVISZONT miután a raktározott víz kiürül az izmokból, ugyanúgy összeesel, és nem hogy nem fog látszódni a fejlődés, sőt még annak az ellenkezőjét mutatja majd a tükör.


Nah köszöntem a hallgatóságot, többet a témáról már nem kívánok írni, te amúgy is szerintem már tudod mit csinálsz, és szedni fogod (semmi közöm hozzá egyébként). Csak tájékoztatásképp írtam le. Sok sikert!


Jah még annyit, hogy több tanulmány is kimutatta, hogy a napi 10 grammnál több kreatin szedése semmivel nem ad többet sem erőszintben, sem izomnövekedésben. (bár nyilván a gyártók ennél többet javasolnak)

2014. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ.
2014. dec. 18. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!