Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb zsírégető?

Melyik a jobb zsírégető?

Figyelt kérdés
Lassan tekerni 40 percig vagy intervallozni 20 percig? Szobabiciklin. Melyikkel indulhat be a fogyás?
2015. jan. 8. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én inkább a 40 perc aerob edzést ajánlom.
2015. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fogyas a DIÉTÁTÓL indul be.


Az aerob/intervallum vita meg jelenleg is folyik.

Szerintem feltvaltva csinald mindkettot.

2015. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem ilyen egyszerű kérdés. Sőt. Lassan tekerni 40 percig? Remélem az aerobra gondolsz, ami egyáltalán nem a lassú tekeréssel egyenértékű. Aerob esetében egyedi, hogy a 40 perc elég -e. Aerob esetében azt mondják, hogy mivel nem használj az izmokat ezért nem a glikogént használja energiának, hanem nagyobb részt a zsírokat. De a kérdés még mindig az, hogy ehhez tényleg elég 40 perc kb. 130-as pulzussal?

Intervall: ezt szerintem nem mindenki tudja. Intervall esetében nagyon fontos a ciklikus teljes erőbedobás. Nem intervall edzés a 100-ról 110-es pulzusra való emelkedés. Intervall esetén az "utóégetésnek" van szerepe, tapasztalatok alapján az intervall után még több kalóriaégetés van.

Egyébként ez a kettő nem elég a fogyáshoz. Ha nem diétázol (speciális étrend) és nincs kalóriadeficit, akkor hiába biciklized körbe a Földet, nem fogsz lefogyni.

2015. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Intervallnál valóban több kalória ég el, de ott több szénhidrátot is használsz. Jó dolog az intervall, viszont diétában nem biztos, hogy egy jó ötlet, legalábbis kezdőknek nem ajánlanám, akik nem ismerik, hogy reagálnak egyes edzésformákra.
2015. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40 - 60 perc aerob + napi többszöri rendes étkezés + megfelelő étrend
2015. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az intervallum kardió jobban bevált szálkásításkor (is), mint az aerob.

Ráadásul a kardió vaszkuláris rendszerem is edzettebb lett tőle (ma már nem gond fölszaladni a 4. emeletre).

2015. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!