Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nyersen vagy megsülve/főve...

Boricza kérdése:

Nyersen vagy megsülve/főve számoljam ki az adagomat?

Figyelt kérdés
Edzek és csirkecombot szoktam enni és nekem fél kiló elég lenne,hogy fedezzem a napi fehérjeszükségletemet,én nyersen szoktam a fél kilót kimérni,de mire megsül már csak kb 300g és 300g-ba kevesebb a fehérje mint 500-ba szóval akkor most mi történik a hússal,veszít a fehérjetartalmából vagy ugyanúgy megmarad a kb 100g fehérjetertalma 300g-osan megsülve?

2015. jan. 16. 16:23
 1/5 Musclemore ***** válasza:
100%

Nyersen.

Nem veszít a fehérjetartalmából a sütés/főzés alatt.

2015. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen számolunk mindent, de a csirkecombban csont is van, azt le kéne vonni.
2015. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tkodit ***** válasza:
100%

Szerinted mi sül ki a húsból? (Nem, nem az izomrostok aminosavtartalma!)

Szerinted mit vesz fel pl. a rizs főzéskor?



Szerinted meg tudná jósolni bármilyen kalória, vagy tápanyagtáblázat, hogy te milyen úton-módon készíted el a kajádat? Ha pedig a nyers értékekre vonatkoznak, akkor mi következik ebből?


Most úgy tűnik, minthogyha direkt szemétkednék veled, de tényleg csodálkozom, hogy az emberek hosszú éveket eltöltenek az iskolapadban, ahol tanulnak pl. atomi szintű kémiát, de pár logikus kérdésfeltevéssel megválaszolható problémával nem tudnak mit kezdeni.

2015. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A víztartalmából veszít, nem a fehérjetartalmából. De ami sokkal kellemetlenebb, hogy abban a fél kilóban benne van a csont is.
2015. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szerintetek 1kg csirkecombban (felső és alsó egyben) hány dkg a hús?
2015. jan. 16. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!