Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tej, kefír mint fehérjeforrás?...

Tej, kefír mint fehérjeforrás? A tejfehérje ugyanúgy beépül, ugye?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve gyúrok (egyéb sportok mellet). Táplálkozás terén leginkább csak a napi fehérje bevitellel, ill a kaják napi megfelelő elosztásával foglalkozom. Igazából nem célom, hogy szálkás legyek, inkább az "erőszintem" növelése a cél.

Így számomra belefér, hogy (heti párszor)este lefekvés előtt betolok egy féldoboz tejet vagy doboz kefírt. Egyrészt mert szeretem, másrészt fehérjeforrásként.


Tudom, mindenhol írják, hogy a tej nem túl jó fehérjeforrás a benne lévő tejcukor és zsír miatt.


De ettól függetlenül a benne lévő fehérjék ugyanúgy hasznosak izoméítés szempontjából. Jól gondolom?



2015. jan. 16. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy hasznosul igen. De ahogy te is írtad a túl sok tejcukor miatt nem lenne ideális. Plusz ha 1 liter taj (fajtától függően) kb. 30-35 g proteint tartalmaz, szóval egy étkezés mellé meg kéne inni közel 1 liter tejet. Azt meg az én gyomrom pl. nem bírná.
2015. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán kellene ezeket.

inkább a tojásra állj rá helyette.

2015. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Csak meglepődtem, néhány cikken, hozzászóláson a neten, annyira negatívak voltak ezzel a témával kapcsolatban.


Persze nem napi szinten értem a tej/kefír ivást, inkább pótmegoldásként (pl. előfordul, hogy nagyon nem esik jól aznap többedjére ugyanazt az izű séket letolni, de azert bevinnék vmi feherjét még lefekvés előtt, stb)

2015. jan. 17. 00:11
 4/10 A kérdező kommentje:
vagy mondjuk elfogyott a csirke, és helyette eszem egy rántottát meg mellé egy doboz (350ml) kefírt.
2015. jan. 17. 00:20
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Azzal elrontanád a normális étkezést,mert egy tojás vagy hús és zöldségek vacsora ideális minden szempontból.De ha ráiszod ezeket a sza-rokat már fel is küldted az inzulinszinted amire semmi szükség nincsen.Az is elég nagy tájékozatlanság részedről,hogy fehérjeforrásként tekintesz az úgymond szemét kajára.
2015. jan. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Egy szóval nem említettem, hogy kifejezetten járatos lennék a témában.

Mint írtam a táplálkozás során arra figyelek, hogy meglegyen a megfelelő fehérjebevitel (kb. 160-170g naponta). Ezt pedig legalább 4 étkezésre elosztva vigyem be.


Arra lennék kiváncsi, hogy miért probléma, ha megdobja este az inzulinszintemet a tej/kefír?


Illetve, miért sorolod szemét kajának az említett termékeket?


Szamét kajának inkább azt mondanám, hogy ha megeszem egy kakaóscsigát és leöblítem egy kólával. Nem?

2015. jan. 17. 01:13
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez az 'ideális étkezés dolog' nincs egy kicsit eltúlozva?


Ha vacsira mondjuk a 150-200g hús mellé kenyeret eszem és nem zöldséget. Akkor mi lesz? A fehérje úgyanúgy hasznosul, csak több CHt vittem be, ami valószinűleg hízlal kicsit, másnap squash-on lemozgom.

De konkrétan ártani nem fog gondolom!?


Kérlek ne vedd támadásnak/kritizálásnak ezt a kommentet, tényleg kiváncsi vagyok!


Hozzáteszem nem profi testépítésről beszélek (ott persze mindent be kell pontosan tartani) , hanem hobbi / amatőr szintű sportolóról, aki szeret kondizni járni, élvezi a fejlődést. (3szor gyúrok egy héten, ill 2-3 alkalommal futok, squasholok, bringázok, stb)

2015. jan. 17. 01:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Tojás,túró.


A tej az egy szemét.

2015. jan. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

este nem jó, ha ch-t eszel, tök mindegy, hogy az kenyér, vagy laktóz. este sokkal jobban megdobja az inzulinsintet ugyanannyi cukor, mint a nap többi részén. és ez azért nem jó, mert hacsak nem edzés után vagy, éppen a szervezetednek nincs szüksége nagy cukorlöketre, és ami felesleg, azt a zsírba fogja tolni. (mivel a zsírszövet nagyon nagy affinitással veszi fel a cukrot, DE csak inzulin jelenlétében). az meg, hogy "másnap lemozgod", nem így működik :) az egész napi kajádnak kell rendben lennie, ahhoz a mozgáshoz, amit végzel. nem úgy van, hogy eszek egy csokit, de utána futok és akkor a csokinak megfelelő zsírszövet most szépen leég. :)


én azt javaslom, hogy inkább nap közben igyál egy kis tejet, meg kefírt, alapvetően nem rossz kaják ezek, csak módjával kell velük bánni. én ezeknek a fehérjetartalmát kábé nem is számolom (mondjuk én összesen olyan 2-3deci tejet iszok meg naponta kávéba, de kefírt én is szoktam enni olyan 200g-ot kb) spec a kefírben több a ch, mint a fehérje. jó kaja, meg az élőflóra miatt egészséges is, de mint semmit, ezt sem kell túlzásba vinni. jól mondják, ne erre alapozd a fehérjebeviteled, egyél inkább tojást, vagy húst.

2015. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én túróból banánból és tejből/vízből szoktam turmixot csinálni, szerintem az teljesen jó és a túró azért jobb forrás mint a kefír vagy egy jóféle Cottage Cheese is jobb alternatíva a kefírnél.

Meg olyat szoktam még hogy fél doboz túrót (125g) egy doboz gyümölcs joghurtal (100g) az is marhajó. Ja és csakis zsírszegény túrót szoktam.

2015. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!