Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most végül is hogy érdemes...

Most végül is hogy érdemes mosni a rizst? Egyáltalán szükséges?

Figyelt kérdés

Azért írtam direkt ebbe a kategóriába, mert bár eléggé megoszlanak róla a vélemények, viszont, mint szálkásító stádiumban lévő, jó lenne tudni az igazságot.


Van, aki azt mondja, hogy egyáltalán nem érdemes megmosni, mert a keményítő is szénhidrát, ha "tisztára mosom", veszít a tápértékéből. Olyan is akad, aki csak egyszer mossa át, hogy a kosz és a sok vegyszer lejöjjön róla, de olyan is van, aki tényleg 7-8x is képes átmosni, míg tiszta nem lesz a víz.


Ha már a szénhidrátbevitelemnek a javát a rizs teszi ki, jó lenne, ha megfelelően hasznosítaná a szervezetem. Feltételezem megint harc lesz belőle, de Ti, mint testépítők és szálkásítók, Ti megmossátok a rizst?



2015. márc. 12. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
kosz? vegyszer? hol veszed te a rizst?
2015. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
GYK-ra kommentelő emberek, illetve más oldalon olvasott személyek gondolatairól beszéltem, nem arról, hogy nekem van egy véleményem, én egyetlen szóval nem írtam, hogy miként szoktam előkészíteni a főzéshez.
2015. márc. 12. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Úristen, mi ez az új tévhit? A rizsből kimosod a keményítőt? Ennyi erővel főzésnél elpárolog belőle... Amúgy szerintem nincs nagy jelentősége, tény, hogy jön ki belőle dzsuva. Ha ez zavar, öblítsd át egyszer a szűrőn meleg vízzel, azt jóccakát.
2015. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Kimosod belőle a keményítőt, ja :D


A húsból meg klopfolás közben kiütögeted a fehérjét.

2015. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mindössze esztétikai különbség van a 2 között. amit megmosunk előtte az sokkal fehérebb
2015. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
anyukám mindent megmos :) és mindig rám szól, hogy tessék megmosni a rizst, mégpedig háromszor, mert ki tudja, hogy ahol csomagolják, mennyire van tisztaság. Ő ezt így szokta meg, így tanulta, szóval már nem fog megváltozni, de én egyszer se mosom meg. és még élek :)
2015. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!