Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogy edzetek Kisebb súllyal...

Ti hogy edzetek Kisebb súllyal 15 ismétlés körülit, vagy nagyobb súllyal 6-8 ismétlés?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre hogy kisebb súllyal nem csak koncentráltabban tudom végezni a gyakorltot de hatásosabb is hisz nem erőt akarok növelni, hanem a maximális izom összehúzódás a cél. Ezáltal jobban bedurran az adott izmom.
2015. ápr. 1. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egy gyakorlatot megcsinalsz akkor maximalisan osszehuzodott az izmod.

Ha akkora sullyal dolgozol amibe 6-8 ismetles megy akkor nem is kell bukasig menned hogy az osszes izomrostodat stimulald.

Es ertem en hogy teged nem erdekel az erő de az erőben van az alapja az izomnovekedesnek. Es ha natural vagy erdekelned kelljen.

Senki se lett még nagy 15 ismetleses kis sulyos minéljobbanérezzemazizmot edzéstől.

Nem kell tulkoncentraltan vegezni. Attol nem fogod jobban stimulalni a melled hogy kikapcsolod a tricepszed es a vallad fekvenyomasnal.

A bedurranás egy dolog az izomnovekedes egy másik.

Megcsinalsz 100 ismetlest Attol nagyon bedurransz sokat nem fogsz noni tole

2015. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Musclemore ***** válasza:

Bemelegítésnél 15-20 ismétlés.

Aztán pakolgatom fel a súlyokat, de az ismétlések általában 8-10, de van, hogy nagyobb izomnál 6ot ismétlek.

Utolsó sorozatnál általában lenyomom a rendes súllyal, aztán azonnal megfogom a kisebbet és amennyi megy(ált4-6) és így le, még kisebb és a végén már meg se bírom mozdítani akármekkora súly kb.(de ez utolsó gyakorlat, utolsó sorozat, szóval nem pl fekvenyomás, amin nem tudok gyorsan súlyt váltani.)

2015. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapgyakorlatoknàl felmegyek nagy súlyokra is, amiből csak kb 5-6 megy. Még egyszer írom a kötözködők miatt: nagy súlyokra is.

Izoláló gyakorlatoknál inkább 10-15 közötti ismétlésszámmal dolgozom. A bedurranás nem elég az még önmagában nem okoz hipertrófiát. Parkettacsiszolástól is bedurransz mégsem leszel izomállat. :)

2015. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kis súlytól is lehet szépen fejlődni.Akkora súlyt szoktam választani amivel 12 ismétlést meg tudok csinálni. Túl nagy súlyt persze néha be lehet iktatni,de inkább 12 ismétlés híve vagyok!
2015. ápr. 1. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó. Még mindig látnom kell egy naturált aki kis súlyokkal nagy lett.
2015. ápr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is. :)
2015. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én meg az izomösszezavarás elvében hiszek;

egyik héten a bemelegítő sorozatokat követően megcsinálsz négyszer tizenkettőt, a következő héten félpiramisban 12, 10, 8 és 6 ismétlést, azt követő héten mehet extrém magas ismétlésszám, akár harmincak is, vagy félpiramisban 50, 40, 30, 20, majd 5x5-öt.

Szerintem ez a legjobb módszer.

2015. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én néha spanyolul számolok ettől aztán nagyon összezavarodnak az izmaim.
2015. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!