Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti hogyan edzetek otthon combot?

Ti hogyan edzetek otthon combot?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve edzek, jártam kondiba is és itthon is edzettem. Nehezen hízó típus vagyok/voltam. Amióta edzek kisebb-nagyobb kihagyásokkal 16 kilót szedtem fel magamra. Itthon van egy kisebb, jól felszerelt, modern kondiparkom tehát minden gyakorlatot végig tudok hajtani. Egyedül lábtolóm nincs. Elég szépen fejlődik a felsőtestem, de valamiért a lábam nem akar... Lábazzak hetente 2x? Erősnek erős hiszen 2 éve lábazok rendesen, de a combom nem akar nagyobb lenni. Pedig mindig törekedek a szabályosságra és nem csak "rogyasztok" guggolásnál. Félek, hogy aránytalan leszek.

2015. ápr. 15. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Növeld a súlyt vagy változtass az edzésed felépítésén.
2015. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

--gömb--


Én minden nap guggolok, de általában csak egy sorozatot.


Ezt persze nem javaslom senkinek, de a heti 2 edzés/izomcsoport nem biztos hogy rossz ötlet.


Esetleg mehet elölguggolás is, vagy valami ilyesmi.

Piramis rendszer, nagy súlyos (2-5 ismétléses) sorozatok, vagy éppen magas ismétlésszám, satöbbi.


Próbálgatni kell.

2015. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
A Gömb-féle mindennap guggolás beválhat. Nekem például működött. Heti öt nap alapgyakorlatok mentek és szépen erősödtem. Ha pedig nehezen hízó típus vagy, akkor nagyobb hangsúlyt kell fektetni az alapgyakorlatokra, mint az izolációra. Ezt most nem feltétlenül lábra értem, hanem a teljes edzéstervre. Egy olyan embernél, aki nehezen épít tömeget, sokkal jobban működik egy olyan gyakorlat, amely több izomcsoportot dolgoztat egyszerre.
2015. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy tényleg kéne minden nap egy picit guggolnod. Elsősorban így lehetne az erőt gyorsan felfejleszteni, és ha már megy jó nagy súllyal akkor lehet ritkábban edzeni a regenerálódásért.
2015. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Egylábas guggolás, 3x10-10, heti kétszer.
2015. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lepontoz valami gyökér.
2015. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!