Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ma kezdtem ketogén diétába....

Ma kezdtem ketogén diétába. Egyáltalán nem érzem magam rosszul, sőt. Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

A szénhidrátot nem lassanként csökkentettem, hanem tegnapról mára elhagytam teljesen. Ma 15g szénhidrátot ettem. Jól érzem magam, az első zsíros kaja után volt egy kis hányingerem, de ennyi.


Jelenleg így néz ki az étrendem:

140g fehérje

15g (max 20) szénhidrát

203g zsír

Ez összesen kb. 2500 kcal (BMR 2000 kcal). Heti 3 teljes test edzés + 3-4 aerob szobabiciklin (1 óra).

Egyébként 186 cm, 95 kg, ebből 78kg a száraz tömeg, a cél 10% testzsír (ahogy számolgattam, novemberre meglesz).


Hol van az a több napig tartó kínszenvedés? Vagy majd csak ezután jön?



+1: sokan említik, hogy kerülni kell az édesítőket, mivel inzulinválaszt generálnak. Így pl. a 0 kalóriás üdítőket is. Na már most, az enyémben aszpartám és aceszulfám-K van, amik közül tudtommal csak utóbbi generál inzulinválaszt. A kérdés, hogy mi baj van az inzulinnal, ha épp nincs mit elraktároznia? Van itt valaki, aki kifejezetten édesítők miatt esett ki a ketózisból?



2015. jún. 16. 20:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A magas(abb) inzulinszint kibillent a ketózisból.
2015. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs mit elraktározni, akkor csak a vércukrodat viszi le kórosan, ez a baj.


De mérte valaki, hogy az édesítőknek tényleg mekkora is az inzulinválaszuk? Vagy ez csak mendemonda?

2015. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kell rosszul érezned magad, viszont tejsavót és bcaa-t ne használj. Az inzulin fordítottan arányosan termelődik a növekedési hormonnal és a glükagonnal. -"Az inzulin ellenhormonja (antagonistája), a glükagon a Langerhans szigetek alfa sejtjeiben termelődik. Serkenti a májban glikogén glükózzá történő lebontását, valamint a zsírok mobilizálását és energiává történő átalakítását a mitokondriumban, hogy fedezze a glukoneogenezis, glükózképzés nem szénhidrát prekurzorokból, energiaszükségletét."
2015. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
* Legalábbis ne önmagában használd, hanem étkezés részeként a tejsavót és BCAA-t.
2015. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

békakrokk:


30%-os habtejszínnel mehet éjszakára? 25g tejsavó (koncentrátum) + 50g habtejszín.

2015. jún. 16. 21:08
 6/18 A kérdező kommentje:

Még egy;


Az idézett szöveggel leírtad, hogy miért nem jó ketózisban az inzulin. Ezt többé-kevésbé tudtam (a magyarázatot nem, úgyhogy azért köszönöm).


Viszont ha nem termelődik glükagon, mondjuk leáll a zsírmobilizáció és nem tudok zsírt használni energiaként, akkor milyen energiához nyúl a szervezet? Mivel édesítős üdítőkről van szó, ezért nincs benn szénhidrát, csak az a 15-20g, amit a nap folyamán ettem, tehát a zsíron kívül továbbra sincs más.


A tippem az lenne, hogy elkezdi lebontani a fehérjéket (mint glikolízisben), mivel a zsírokat már nem tudja, szénhidrát nincs, és az inzulin miatt kénytelen visszakapcsolni glikolízisbe ( - gondolom).

2015. jún. 16. 21:18
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem az eleje a szar. Fokozatosan lesz szar.
2015. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2015. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem áll le a zsír oxidáció, még akkor sem ha se ch-t se fehérjét, se zsírt nem viszel be. Ugyanis magad hordozol egy rakás zsírt amit felhasználhat.


Egyébként a klasszikus ch csökkentéses étrendnél is szinte ugyan azok a folyamatok játszódnak le.


Egyébként még nem álltál át arra hogy a célszövetek ketontesteket hasznosítsanak nagyrészt. Van benned vagy 2 kiló glikogén majd ha az elfogy. Mehet a tejsavó-tejszín szerintem nem lesz vele gond.

2015. jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért kéne rosszul érezned magad? Főleg az első napon... :D

Szénhidrátdús táplálkozásról vitted le ennyire? Bár azt is sokan megcsinálják, nekem azért az nem ment. De pár év szénhidrátszegény étrend után roppant sima volt, csak úgy a 4-5. nap volt egy kicsit szürreális. Nincs mindenkinél rosszullét, főleg, ha vigyáz a só, kálium, magnézium hármasra (ha azokkal van baj, akkor jön a keto flu). Nincs mindenkinél sóvárgás sem (ezért használtam már akkor 1-2 napra, amíg nem ment hosszabban, remek volt). Ez teljesen egyéni.

Sose ketóznék, ha rosszul érezném magam akár csak az első x napban :D


Sokaktól olvastam, hogy bekavar nekik az édesítő. Sokaknál pedig nem teszi, nálam sem (bár igyekszem minimalizálni az édesítőt, a testnek nem kellenek, az tuti). Ki kell tapasztalni.

A tudományos értekezéseket meghagyom másoknak, szoktam ilyenekről olvasni, de még sehol sem vagyok a témában.

2015. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!