Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha kalóriabevitel alapon...

Ha kalóriabevitel alapon próbálok fogyni mindegy milyen tartalmú ételeket eszek? Sport nélkül is működik?

Figyelt kérdés
Főleg tapasztalokat várok nem pedig fitness edzők szakvéleményét :)
2015. júl. 16. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amig kaloriadeficitben vagy fogyni fogsz. Ha valaki mást mond vagy rosszul tudja vagy rád akar sózni valamit.
2015. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a sport lényegében egyrészt azért kell mert a több mozgás megemeli a kalórifelhasználásodat így kvázi nagyobb lesz maga a deficit ugyanannyi kcal elfogyasztásával, illetve helyes edzéstervben és diétában segít megőrízni az izmokat és a motiválja a szervezetet, hogy leginkább zsírból fogyjon. De sport nélkül is, ha kalóriadeficitben vagy, fogyni fogsz.
2015. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én így fogytam 39 kg-ot, de tényleg levitt minden izmot, szóval most már nem így csinálnám.
2015. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, de nem mindegy, hogy milyen ételeket eszel. Fontos, hogy kiegyensúlyozott legyen a táplálkozásod, minden szükséges tápanyagot megkapjon a szervezeted.

Diéta során szerintem kiemelten fontos, hogy minőségi ételeket együnk, hiszen kevesebb kajával kell bevinnünk a szükséges tápanyagokat, és a diéta valamilyen szinten stressz a testnek.

2015. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriadeficitben mindenképp fogsz, a kérdés, hogy miből.

Sport nélkül hosszú távon NEM LEHET leadni az "összes" zsírt, izomveszteség nélkül, aminek a következménye a löttyedtség.

2015. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A többiek már mindent leírtak. Üdítő itt olvasgatni, a fogyókúrásban elég nagy sötétségek vannak, de itt a többség ért a dolgokhoz :)


Személy szerint kevés mozgással fogytam egy csomót, nyilván kalóriadeficitben (ha a kalkulátorok ezzel nem is értettek egyet :D), de az utolsó kalóriák már nem akaróznak menni mozgás nélkül, az már túl kevés étel nekem (sosem akartam én nem mozogni, csak valahogy így jött ki. ráadásul a kedvenc, hosszú ideig is folytatható mozgásaim nem végezhetők kánikulában).

A mozgás ráadásul közérzetnövelő, nálam az éhséget is csökkenti, kissé bizarr módon (már egy szintig. 8 óra túra fagyban azért emeli egy picit a jóllakáshoz szükséges kalóriaigényemet :D), s amit már írtak, az izmok megtartása miatt is jó. Igazából hozzátartozik az egészséges élethez. Nem normál folyton csak ülni és feküdni, ahogy a modern emberek zöme teszi.


Alapvwetően a kalória számít, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy bizonyos ételek bekavarnak valamit. Nálam csak az éhségbe kavarnak be, de az épp elég. Nem mindegy, hogy szenvedve tudsz kalóriadeficitet tartani (én pedig sehogy, nem szenvedek :P) vagy jóllakottan s amúgyis egészségesebben. A megfelelő tápanyagbevitel pedig megintcsak az egészséges életmód része, kell és kész. S ha nem eszel elég fehérjét, akkor izmot bontasz és azt nem akarod.

2015. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia. Nekem sose vált be a számolós, keveset evős diéta ez a program viszont igen:

[link] és itt bármily meglepő, sokat kell enni :D (18kg-nál járok, viszonylag keveset mozgok ;) ) a lényeg épp az alapanyagokon van :)

2015. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!