Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy elkezdtem a sáját testsúlyos edzést és gyengültem?

Figyelt kérdés
3 napja csinálom de saját magamon érzem,hogy fele olyan erős se vagyok mindenki azt mondja,hogy ez normális és majd helyre fog állni

2015. júl. 24. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt hívják fáradtságnak... azért jó, ha egy írástudó ember már tisztában van a teate alap jeluéseivel...
2015. júl. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
fáradt nem vagyok csak gyenge
2015. júl. 24. 07:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezért kell a súlyzós edzés. Ha már az ismétlésszámot felviszed elég magas számra, akkor már az erő elillan, és csak állóképesség lesz belőle, meg túledzés... Én súlyokkal edzek, így tudok valamilyen formát és erőszintet tartani. Ha csinálnék egy saját testsúlyos edzést, úgy legyengülnék biztos, hogy elég sok idő lenne az erőmet visszanyerni.
2015. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én korábban már csináltam akkor 3 hónap volt mire teljesen visszatért az erőm
2015. júl. 24. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:

"Fáradt nem vagyok csak gyenge"

...

Az izomfáradtságtól vagy gyenge...

2015. júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
rendben köszi a válaszokat
2015. júl. 24. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne,ha mellette rendesen ennél. Szénhidrátok az izmot táplálják. Az kell hozzá,és víz,hogy jól és sokáig működjenek.

Nézz utána a szénhidrátoknak!


Emellett jó lenne,ha heti 3 edzést iktatnál be. És nem mindennap nyomatnád,mert úgy kifáradsz,hogy ihaj!


Hagyj az izmaidnak pihenőt. Járj el közben futni. A kardio edzés helyrerakja a vérkeringést. Javítja az állóképességet. 30 perc vagy egy óra futás heti 3 szor jó futócipőben persze,hogy ne sérülj le,és kényelmes legyen kell hozzá.


vagyis tornát kövesse futás. Futást torna,és így tovább. Vasárnap pedig pihenj!


Ha megvan egy laperő pl fél év múlva,akkor vágj bele keményebb edzésekbe.


Ha egy fekvőtámaszból meg tudsz csinálni húszat,azután már nem az erőt fejleszted,hanem az állóképességet,azaz az ismétlésszámot. Ha erőt akarsz növelni válts nehezebb fekvőtámaszokra. PL tapsolós,vagy a lábad legyen magasabban. Egy kezes,vagy fejjel lábban végzett fekvőtámasz,amiből szintén létezik egykezes. Ha az egykezesből is megy már 20,akkor kezd el növelni az ismétlésszámot,és használj súlyokat,amit magadra aggathatsz nehezítésképp.


Amíg egy gyakorlatból nem vagy képes minimum 5 ismétlésszámot megcsinálni addig nyomasd az előző nehézségi szinten.

Ugyanígy lábra hasra,hátra stb.


Másrészt a szervezetednek hozzá kell szoknia a terheléshez. Ha azonnal úgy leterheled magad,mint egy évek óta sportoló,vagy jó fizikai állapotban lévő képes,az teljesítményromlással is járhat,és elkedvtelenedéssel.


A hideg és meleg váltózuhany is jót tesz edzés után. Olvass utána a hatásainak.

2015. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem,hogy ásványi sókat is pótolni kell,ami izzadás révén távozik. Erre jó ásványvíz,ha 1 órát edzel. De kell majd izotóniás ital,ha többet.


Kimerült izmok nem fognak jól működni. Ha éhes vagy te sem működsz jól ugye? Elgyengülsz. Na az izmaid is így működnek. Kell nekik edzés közben az ásványi anyag pótlás,és a szénhidrát,ami elégetésével könnyen energiához jutnak.

Egyél tésztákat,és paradicsomot sokat. Banánt stb stb. Sok szénhidrátforrás van.

2015. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
haver, arról tudsz, hogy hőhullám van? mindenki gyengül ilyen időben...
2015. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

12:52-es és télen mikor csináltam?

Köszi a válaszokat.

2015. júl. 24. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!