Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodni szeretnék, tudnátok...

Izmosodni szeretnék, tudnátok segíteni? Kérdések lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

167cm vagyok és 86kg (igen, rengeteg) már lefogytam 20kg-ot. Bocsi, hogy ebbe a kategóriába raktam, úgy gondolom itt több normális választ kapok.

Hogy kezdjem el az edzést? Az izmosodás és a fogyás menni fog egyszerre? Az elején szükséges a fehérjepor, vagy ráér pl fél év edzés után?

Bármi ehhez kapcsolódó választ, tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm a segítséget. :)


2015. aug. 11. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2015. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hali!


"Az izmosodás és a fogyás menni fog egyszerre?" Naturálban nem, mivel izmosodáshoz kalóriatöbblet, fogyáshoz kalóriadeficit szükséges.


"Az elején szükséges a fehérjepor, vagy ráér pl fél év edzés után?"


3fajta tápanyag van: szénhidrát(ch), fehérje, zsír.


Ezeket is kell számolni, nem csak a kalóriát. A szénhidrát a szervezet "üzemanyaga" szénhidrátokat tartalmaznak: Teljes kiőrlésű termékek, rizs, zöldség, zabpehely(ezek az egészségesek, fehér lisztet és cukrot próbáld mellőzni az étrendedből.)


Zsír: Esszenciális zsírsavakra szüksége van a szervezetednek, hogy egészséges legyen, nevezetesen 2fajta esszenciális zsír van Omega3 - Omega6 az Omega6 zsírsavat gyakran alkalmazzák az élelmiszer iparban ezért megkapja a szervezeted, az Omega3 megtalálható a halban, lenmagolaj, dió, mandula, mogyoró.


Fehérje: Ebből épülnek fel az izmok, ha nem viszel be eleget, a szervezeted a zsír helyett az izmokhoz nyúl, mivel ezt könnyebben tudja hasznosítani. Általában meg van határozva mennyi fehérjét kellene bevinni általában testsúly kilogarammonként 2g fehérje.


100g csirkemellben van 24gramm fehérje (jó esetben.) Szóval egy 100kg embernek közel 800g csirkemellet kellene ennie, hogy normálisan izmosodjon, ezért vannak a táplálék kiegészítők (fehérje por) segít bevinni a megfelelő mennyiségű fehérjét, de a hétköznapi ember kb 20g fehérjét fogyaszt.. Egy egészséges diétánál megvan minimum a napi 70g, tehát a szervezetednek ez eleve többlet lesz, mivel régen csak 20gból gazdálkodott.. (Ez az én elméletem, mivel soknak tartom a tskg/2g fehérjét.


Edzés után kell a fehérje por, remélem segítettem! :)

2015. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fehérjét ebből tudod bevinni: Sovány húsok (csirke - pulyka, marha) hal, sovány túró, tojás, fehérjepor. Az étrend kiegészítő mindig csak fehérje felét adja meg, tehát ha 100g fehérjére van szükséges akkor max 50gramm legyen fehérjeporból. Azért edzés után kell, mert ilyenkor van gilokénhiány az izmokban, ezért beépíti a szervezet a fehérjét, túlkompenzálva (többet építbe mint volt) 'Így lesz nagyobb izmod'.
2015. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!