Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A mindennapos kardióedzés...

A mindennapos kardióedzés akadályozza az izomfejlődést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már lassan 2 hónapja járok heti 3x személyi edzőhöz, célom az alakformálás, végül is tehát izmot szeretnék felszedni. Nem túl sokat, 19 éves lány vagyok, csak hogy kicsit jobban nézzek ki. AZ ízületeim miatt nem használok futópadot, helyette az ellipszis tréneren szoktam edzeni. Jellemzően 30 percet, de az utóbbi 2 hétben már 45 percet. Simán tudnám tovább is csinálni, így arra jutottam, hogy mikor nincs személyi edzős edzés, akkor 1 órát csak ezt csinálnám. Jól érzem magam tőle, feltölt energiával. A kérdésem az, hogy ezzel nem teszem tönkre az eddig felépített izomzatot? Mert hallottam ilyet is, és nem értek hozzá, ezért gondoltam jobb, ha megkérdezem.


2015. aug. 23. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Felesleges minden nap kardiózni. Inkább az energia bevitelt kellene jobban kontrollálni és a sok kardió helyett súlyzókkal edzeni ami megőrzi az izmokat. Ha 1 órát kardiózol is minden nap, az ebben az intenzitásban csak 2-300 kalória, amit egy sütivel vagy csokival bőven agyon vágsz. Jobban oda kell figyelni, hogy mit és mennyit eszel, és súllyal edzeni.
2015. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!