Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Voltam edzeni, nagy súlyokkal,...

Klanwarrior kérdése:

Voltam edzeni, nagy súlyokkal, és most a lapockáim közötti gerinccsigolya nagyon fáj. Gerincsérv?

Figyelt kérdés
Már az edzés vége felé éreztem. 1 órája értem haza, és bármit csinálok, akárhogy helyezkedek, éles fájdalmat érzek ott... Gerincsérv? Tinédzser korban? Nem örülnék neki én sem, hát még a szüleim.. :D

2015. okt. 30. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Maga a csigolya nem igen tud fájni, esetleg a csigolyák közti kisízület.


Porckorongsérvet meg akkor vennéd észre, ha nyomna ideget, de annak van mindenféle idege tünete, izomgyeneség, zsibbadás, áramütés szerű fájdalom végtagban stb.


Mit csináltál?

2015. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Edzettünk a haverommal. Eddig 10-15-ös ismétléstartományban edzegettem, tehát kisebb súllyal, mostantól viszont át szerettem volna állni a nagyobb súlyokra, 4-8-as tartományban. Tehát szinte 1,5x akkora súlyokkal edzettem, mint eddig. A döntött törzsű evezés után kezdtem el érezni ezt a fájdalmat, persze akkor még csekély mértékben. Az edzés után 10 perccel viszont kezdett visszaesni a fájdalomküszöböm(edzés közben megnő), és iszonyatosan elkezdett fájni.:/ Semmilyen zsibbadást, áramütésszerű érzést, izomgyengülést nem tapasztaltam.
2015. okt. 30. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán sok volt, szerintem nincs bajod. Ezek a gyors váltások egyébként nem jók, lassan kell növelni a súlyt. Végül is másfélszer akkora súllyal edzettél mint eddig, ráadásul hirtelen váltottál, tehát nincs is min csodálkozni, hogy fáj.
2015. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Begörcsölt a gerinc melletti izom, nekem is szokott. Annyira vékony izom van ott, hogy alig bírod kitapogatni. csak megterhelted. Masszíroztasd meg és pihentesd a hátad. Ha sérved lenne, az zsibbadást okozna. A döntött törzsű evezést meg ne erőltesd, próbáld ki melltámaszos gépen az evezést vagy ülve csigán.

Ne játsz feleslegesen a gerinceddel.

2015. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából azóta is fájdalmaim vannak ott, de már nem zavaró, megszoktam, tudom, hogy kell kiküszöbölni a kellemetlen érzést.


Az edzés viszont azóta is pörög (:

2016. júl. 8. 14:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg valami kis izom görcsölt, mikor ezt éreztem, mert találtam rá nyújtást, amivel nagyon hamar helyrehozható. Bár az utóbbi évben már nemigazán tapasztaltam.
2018. ápr. 22. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!