Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Végülis hogyan kell helyesen...

Végülis hogyan kell helyesen guggolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (érdekes, ha köszönéssel kezdek, akkor azt hiszik itt GYK-n, hogy lány vagyok. De nem.)


7 éve járok edzeni 21 éves vagyok . Naturalként. Hat éve vannak lábedzéseim. Most új terembe járok (belvárosi "fitnesszgyúrós" hely), ahol odajött a guggolásom után egy személyi edző és elkezdte magyarázni,hogy nagyon rosszul csinálom, tönkre fogok menni, az alsó ponton nem egyenes a hátam, rossz helyen van a rúd stb. Ő itt, az edzőteremben elismert fickó, kb. mindenki úgy guggol, ahogy ő ott mutogatta nekem. Nálam nagyobb darab emberek is.



A gondom a tanácsával csak az, hogy engem még anno világbajnok erőemelők tanítottak meg guggolni (jó helyre jártam, szerencsére), kicsit másként és a mai napig 40+ évesen is versenyeznek, több rekordot is tartanak.

Tőlük azt tanultam, hogy nem gond, ha kiemelés után nincs egyenesben a hátam felső része, mert arra kell rátenni a súlyt(a lapocka feletti izomtömegre és a hátsó deltára). Ezzel szemben itt ilyen szabvány "egyenes háttal székre ülés" guggolást csinál mindenki.


Youtube videókon ezt úgy hívják, hogy high-bar squat, nekem a low-bar squatet tanították meg.


Persze, nem érdekel, edzek ahogy én tuok, a high-bar squattől úgy fáj a gerincem, ha rápakolom a súlyt, de azért a fejemben ott motoszkál ez a dolog.


Egyébként 76kghoz 120kg a szériám és beleülök. Ha ez számít valamit.


2015. dec. 17. 10:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd én azt mondom inkább halgatok az erőemelőkre, mint valami kis helyi sztár személyi edzőre, aki a kakas a saját kis szemétdombján. Amúgy meg 6 éve így gugolsz és nem sérültél le, akkor annyira rossz nem lehet a technika. Mindenhol vannak ilyen okoskodó mindent jobban tudó edzők.
2015. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Cortez70 ***** válasza:
100%
Jó tanáraid voltak, a profi erőemelőkre hallgass.
2015. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Itt egy kép:

Itt úgy guggolnak, ahogy az első képen. Én úgy guggolok, ahogy a második képen.


[link]


Próbáltam az első kép szerint guggolni, de úgy fájt a gerincem, hogy kiemelni nem bírtam a súlyt. Csak ha mégis rosszul csinálom, akkor át kell szoknom az elsőre.

2015. dec. 17. 11:11
 4/18 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy cikket is róla. AZ oldal viszont ismeretlen.


[link]

2015. dec. 17. 11:11
 5/18 Cortez70 ***** válasza:
100%
Mindkét technika jó, kinek mi fekszik jobban.
2015. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg, az, hogy anno, hogyan tanultál valamit, nem jelenti, hogy azóta is jól csinálod... Így látatlanban én nem bocsájtkoznék ilyen feltételezésekbe, hogy jól vagy rosszul csinálod...
2015. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A medence és a bordakosár állása/szöge alapján meg lehet ítélni, hogy egyenes e a gerinc, egyenletes e a terhelés, nem az a lényeg, hogy high bar vagy low bar, hanem, hogy jó e közben a tartás, azt meg látatlanban nem fogjuk kitalálni.

Mindenesetre én mindig jobban megbíztam a kamera + tükör + amit én érzek, mint abban, amit bárki mond.

2015. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Lehet megkérek valakit, hogy videózza le. Jó ötlet.
2015. dec. 17. 11:22
 9/18 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom ahogy az első képen van (ezekszerint high bar, eddig nem tudtam), így mutatták így szoktam meg, de profi erőemelők tanácsaival nem szállnék vitába, valószínű ha lenne rá lehetőségem én is ellesném tőlük azt a fajta technikát is.
2015. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Meg még ezeken kívül van vagy 20 féle guggolás :) sokan akkor is nagyokat néznek, ha valamelyik első tartással csinálod, nekem azért szoktak szólni, hogy azthátul kell ám a lapockán :)
2015. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!