Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas pulzus mellett van...

Magas pulzus mellett van zsírégetés?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem konditerembe járni, áprilisban váltottam életmódot, őszig csak bringáztam, olvadtak le rólam a kilók. Aztán jött a hideg, bringa pihen, én stagnálok. Így nagy nehezen rászántam magam a konditeremre (nem volt könnyű döntés).

A személyi edzőm javaslatára pár hétig csak kardió megy, mivel nem vagyok már fiatal, full nulláról indulok, szóval hogy szokjam a mozgást, és utána térünk át egyéb gépekre.

Viszont pulzus tekintetében tanácstalan vagyok. Ő azt mondja, a lényeg, hogy ne menjek 160 fölé. De mindenhol vagy azt olvasom, hogy 110-130 közt kell lennie, vagy azt, hogy 220-életkor, és annak kell venni a 65%-át, és annak kell lenni a maximumnak. Ez nálam 115.

Igaz, még csak két napot voltam, de már 10 perc után elérem a 130-at, az utolsó 10 percben meg már van, hogy túllépem a 160-at is.

Akkor ez mit jelent? Kevésbé fogok fogyni, vagy egyáltalán nem, amíg nem tudom alacsonyabb értéken tartani? Egyáltalán hogy a fenébe érhetem el, hogy ne menjen fel Ennyire???


2015. dec. 29. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2015. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket már korábban olvastam. Ha megtaláltad benne a kérdéseimre a választ, légy szíves másold be! Lehet, az én értelmi képességemmel van probléma, de újraolvasás után se lettem tőlük okosabb. :(
2015. dec. 29. 18:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha átlépted a 160at nagy a baj, a 220-életkor a maximum pulzus, nekem 130is kemény kardió már, addig is nehezen megy fel. 110-130 ideális lenne.
2015. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ok, de mit csináljak, hogy ne menjen fel? Nem fulladok ki, lihegősen, de tudok beszélgetni mellette. Figyelek a légzésre is.

De puhány vagyok, évtizedek óta eltunyulva, elhízva, így felmegy, elég hamar.

Mit tehetek ellene?

2015. dec. 29. 19:16
 5/16 Cortez70 ***** válasza:
Magas pulzuson is égetsz zsírt is, csak százalékosan kevesebbet, mint aerob tartományban. Valamint több izomveszteség is lehet magas pulzusnál, ha kalória mínuszban vagy.
2015. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Milyen mozgást végzel?

Vedd lejjebb a tempót olyan sebességgel csináld, hogy ne érje el a 130-at. Ha futás helyett sétálni kell, akkor sétálj.

2015. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha tudsz beszélni, nem fulladsz ki nincs az az isten hogy 160 a pulzusod, ott még egy élsportoló is liheg, kifárad rendesen.
2015. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7: Lihegek, és kifáradok. Csak nem dőlök ki, nem fulladok be, így értettem. Mindenhol azt írják, úgy jó a terhelés, ha lihegés mellett még tudok beszélni.


#6: Futópadon gyorsgyaloglok, taposógép, elliptikus tréner 20-20 perc mindenből. Nem szívesen lassítanék. Így se magas sebességen nyomom. Gyaloglás 6,5 km/h, taposógép 4-es szint, elliptikus tréner 5-ös. Ennek már nem akarok alá menni.

2015. dec. 29. 21:59
 9/16 anonim ***** válasza:

És milyen állapotban vagy 160-as pulzusnál? Volt egy időszak, amikor még nem értettem a dolgokhoz, hogy arra a futópadon arra mentem, hogy minél nagyobb pulzust érjek el. Azt hiszem 160-180 körüli volt, a max, amit sikerült elérnem, de rendesen szarul voltam, alig kaptam levegőt, beszélni nem tudtam és le kellett ülnöm.

Ha te nem vagy ennyire rosszul, akkor esélyes, hogy a pulzusmérő hülyeséget mér.

2015. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Erre gondolok én is, 160 felett hogy nem tud valaki normálisan beszélni, az fix.
2015. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!