Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naponta mennyi gramm szénhidrá...

Naponta mennyi gramm szénhidrátot kell ennem szálkásításnál?

Figyelt kérdés

nem tudom mi lenne a határ

sokszor "félek" hogy sokat eszem

162 cm és 55 kg vagyok



2016. jan. 6. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A szálkásodás folyamata nem a szénhidrátmegvonástól alakul ki, azért fogsz szálkásodni mert kalóriadeficitben vagy.

Ha megvan mennyi kalóriát ehetsz akkor abból vond le 1.8-2.2 g/tskg fehérje kalóriaértékét(4 kcal/g), 0.8-1 g/tskg zsír kalóriaértékét(9 kcal/g) és ami marad kalória azt elosztod 4-el és megkapod a szénhidrátot.

2016. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi ment eddig, tömegnövelésnél? Abból meg tudnánk mondani. Pl én diéta elején 3 gramm/ttkg szénhidráttal indulok, és 2 gramm/ttkg alá nem megyek, másnak ez a tömegnövelés.
2016. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

kalóriadeficit az meg van

nem tömegeltem,de a hasizmom az jó,legalább is megérett a szálkásításra

lányként nem gondolom h kellene tömegelnem

2016. jan. 6. 15:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor is tudni kéne mennyi volt előtte, de ha a deficit megvan, és jó a zsír, fehérjebevitel, menni fog.
2016. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

+-150 a feherje

+-70 a szenhidrat

+-30 a zsír

1200 kalória

napi folyadék bevitel az meg van

ez lenne a napi tápanyagbevitel

2016. jan. 6. 15:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vinném lejjebb egyenlőre. Azt figyeld mennyi megy le hetente, ha fél, egy kg között az jó.
2016. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát súlyban nem biztos hogy fogok változni mivel már úgy 9 hónapja diétázom de közben edzek is es 9 hónap alatt semmit sem változott a súlyom de vékonyabb lettem
2016. jan. 6. 16:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy mennyit kell, deficitre van szükség, inkább csak az ízlésed és a jóllakásod, optimális testi működésed határozza meg a megfelelő szintet. Ez kinek 10 gramm naponta, kinek 200, kinek 600 vagy akár sokkal több, ha igencsak aktív életet él, akár 55 kilósan is.


Lányként miért ne kellene tömegelned? Nem muszáj, ha nem akarod, de ez fiúkra is igaz, max. kevesebbeknek tetszenek úgy statisztikailag. A mai életforma mellett szinte mindenkinek igencsak jól jönne az edzés és izmosodás.


Ne félj, hogy sokat eszel (1200 mellett főleg nem), ha nem haladsz jól, azt majd látod és módosítasz. Én inkább attól félnék, hogy keveset eszem, esetemben joggal :) De ezt kitapasztalja az ember.

2016. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Viszont akkor te nem szálkásítasz, csak tartasz egy étrendet, kicsit pontatlan a kérdés.
2016. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

most még nem

de azt szeretném

nem annyira szigorú diéta elég volt ahhoz h eddig eljussak hisz 21-kg-t lefaragtam magamból de úgy gondolom h a szálkásítás az kicsit más es komolyabban kell venni az étrendet

es itt nem tudom mik a határok mennyiségben

2016. jan. 6. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!