Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony alkat vagyok, ilyen a...

Vékony alkat vagyok, ilyen a genetikám. Sem hízni, sem izmosodni nem igazán tudok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jártam konditerembe, igyekeztem a lehető legjobban táplálkozni. Nekem megfelelő edzéstervet vadászni/tervezni. kikértem már mások segítségét is. Viszont nem vettem fehérjét és más étrend kiegészítőt, mert pénzem nem volt rá és inkább a kaját preferáltam jobban. Az ízületeim gyengék, nem bírják sokáig a terhelést sajnos. A csuklóm főleg, 10 fekvőtámasz után tenyéren pl 1 napig fáj a csuklóm. A vállaim ropogtak, annak ellenére, hogy átmozgató edzéstervet is csináltam, alaposan bemelegítettem, ezekre odafigyeltem. Mégsem bírtam. Ezért 4 hónap után abba is hagytam az edzést.

Van valamilyen kiút ebből?

183 cm vagyok és 61 kg. 21/f



2016. márc. 12. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4 hónap után ne is várj sokat. Ne a genetikára hivatkozz, ha te nem vagy képes megcsinálni amit kell. Valszeg szar a kivitelezésed is.
2016. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Magas ch 6-7 g akar de ez attol is fugg eddig mennyi volt sok sikert hozza en 5 tel is kuzdok :(
2016. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Igyekeztél a lehető legjobban táplálkozni de ha grammra megkérdem a makrókaz fogadjunk lövésed se lenne. Csak azt hiszed, hogy eleget ettél. Az edzésed is valószínűleg rossz volt, technikailag és kivivetelzés szempontjából ezért sérülsz. Ezt látni kéne
2016. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Első: A konditeremben dolgozó, szintén több éve kondizó tagtól kértem segítséget és a kivitelezés a teknikákban nem volt rossz. A 4 hónap azért lett annyi, mert az ízületek nem bírták, nem azért, mert feladtam. A szüleim is vékony alkatúak, bármennyit ehetek, akár édességben is, egy dekát sem hízom. Megpróbálok többet enni, természetesen nem édességből, hanem rendes kajából is. Már nagyon zavar, mert ez az alkat nagyon rossz. Évek óta szégyellem miatta magam. Egy 10 kg-ot szeretnék felszedni, még ha nem is izom lenne.
2016. márc. 12. 18:21
 5/18 A kérdező kommentje:
3. Igazad van, nem tudom ezeket. Rendes kajával igyekeztem pótolni mindent, bár azért nem ettem csirkemellet rizzsel éjjel nappal, mert az sem olcsó. Nem akartam egy két ajtós szekrény lenni, csak kicsit normálisabban kinézni. Mennyi szénhidrátot vigyek be akkor pontosan, hogy csak hízás legyen, még ha izomról nincs is szó akár?
2016. márc. 12. 18:26
 6/18 anonim ***** válasza:
Figyelj. Az étrendet számolni kell. Nézni kell a makrotápanyagokat, a kalóriát. Ha szélsőséges eset vagy (bocs), akkor muszáj számolni, nem elég ha simán többet eszel. Ahogy írták 6-7 gramm ch, de lehet, hogy több, 2g/ ttskg fehérje, 1g zsír/ttskg, ennek fele telítetlen. Összesen 3000 kalória vagy több. Nem egyből kell persze ennyit enni, hanem apránként növeled az adagokat és mindig többet eszel. Ha nem vagy nagy étkű ehetsz napi 6x is. Kiegészítők is segítenek, mert nem annyira telít, ha megiszol egy adag fehérjét zabbal, mint amikor megeszel egy tányér rizst hússal. Így többet tudsz enni. Ha meg megy rád egy kis zsír meg izom, akkor nem is fogsz annyira könnyen sérülni. A másik meg, hogy sok vizet kell inni, neked kb. 3 litert. Szedj még ízületvédőt és vitamint is. És lehet, hogy inkább gépeken kellene először edzeni, ezek ízületkímélőbbek. Esetleg saját súllyal. Ha nem megy a rendes fekvő, akkor térdelve nyomd, vagy akár kezdd el a falnál ha kell és haladj lefelé fokozatosan, így erősödik az ízület is. Mellette konditeremben heti 2 edzés főleg gépeken.
2016. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Sokat segítettél! Nagyrészt gépekkel csináltam. A fegyencedzésről mi a véleményed/véleményetek?
2016. márc. 12. 18:34
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom ilyenek, hogy pattanak ki a fejedből, hogy nem akarsz kétajtós szekrény lenni mikor egyenlőre ott tartasz, hogy egy dekát képtelen vagy tömegben növekedni. Nem a csirke rizstől leszel szekrény és senki n mondta, hogy nonstop csak csirkét meg rizst kell enni ez csak egy opció, van még számtalan más kiváló ch és fehérje forrás. Egyébiránt az előttem szóló leírta a lényeget.
2016. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Példaként írtam a két ajtós szekrényt, mert gondoltam, alapvetően nem nagy rá az esély, hogy ilyen legyek. nem is szeretnék. Okosabb lettem most a témában, igyekszem ezt felhasználni! Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 12. 18:39
 10/18 anonim ***** válasza:
Itt viccből meg poénból szokták írni, de én most komolyan mondom: Neked a Zöld Jumbo kell!
2016. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!