Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor kezdhetek el ismét...

Mikor kezdhetek el ismét edzeni csuklótörés után?

Figyelt kérdés
Eltört a csuklóm, összesen 6 hétig kell gipszben lennie. Kb. 1 hét múlva már le is szedik a gipszet, de nem tudom, hogy ilyenkor még kellene-e pihentetni (azt tudom, hogy egy ideig még eltart amíg rendesen tudom mozgatni 6 hét gipsz után), vagy már ha teljesen tudom mozgatni, akkor már "rögtön" elkezdhetek ismét edzeni, vagy az nem lenne jó ha terhelném? Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 10. 21:09
 1/6 Kisboltos ***** válasza:

Nem értek hozzá, nem akarok hülyeséget írni. Azt azonban tudom ajánlani, hogy a másik karodat addig terheld, mert így egy kicsit a másik is fejlődik vagy kevésbé fejlődik vissza.

De az aranyszabályt mindig be kell tartani, ha fáj, nem csinálod.

2016. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez hülye tanács, hogy addig a másik karját edze, ezzel csak egy jó kis aránytalanságot lehet összehozni, semmi értelme. Miután helyrejött teljesen várj 1-2 hetet és nagyon óvatosan kezdj el edzeni vele. Hagyd a nagy súlyokat későbbre és a csuklógyilkos gyakorlatokat kerüld.
2016. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kisboltos ***** válasza:
Pár hét alatt nem lesz aránytalan. A szervezet meg folyton kompenzál, és emiatt egy kicsit a másik is fejlődik. Nem hónapról van szó, csak pár hétről.
2016. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi értelme.
2016. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvost kérdezd. Szerintem nem kellene egyből beterhelni.
2016. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én miután leveszik a gipszet, 3-4 hetet még várnék. Utána kezdenék el saját testsúlyos edzést, kis fekvőtámasz, stb... Súlyokhoz max. 2 hónapra rá nyúlnék. Mondjuk ez függ attól is, milyen súlyokat használtál a sérülés előtt. Ha akkor sem nyomkodtál többel saját testsúlyodnál, mehet egyből a súlyzós edzés, de csak szolidan.
2016. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!