Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok segíteni saját...

Tudnátok segíteni saját testsúlyos edzésben?

Figyelt kérdés

Mennyi időt adnátok nekem az egykezes húzódzkodáshoz, ha jelen pillanatban itt tartok:

- két kézzel kb 14-szer

- egy kéz + 2 ujj: 6-7-szer (mindkét kézzel egyenként)

- egy kéz + 1 ujj: 3-szor (mindkét kézzel) húzom fel magam?

Nyilván edzésmódszertől függ, de én jelen pillanatban 80%-ban erre akarok ráfeküdni, a többi csak szintentartás.

Valamint még annyi, hogy rendszeres fehérjefogyasztás (a gyorsabb regeneráció érdekében, nem csak a hatékonyabb izombeépülés érdekében) mellett milyen gyakori edzéssel lehetne elérni a leggyorsabban a kívánt célt (egykezes húzódzkodás)?



2016. máj. 18. 09:48
1 2
 1/12 - palilaci - ***** válasza:
Helyedben elkezdenek +sullyal huzodzkodni es melle dontott torzsu evezest csinalni minel nagyobb sullyal (4-6 ismetles).
2016. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, de a kérdés nem az volt, hogy hogyan lehetne, mert ez a leggyorsabb módszer, amit én csinálok (még pár gyakorlatot nem említettem), ennyire azért benne vagyok a street workout világában, hogy tudjam.

Inkább tapasztaltaktól kérdezem, hogy szerintetek mennyi idő kell kb ehhez elérni?

És a heti 3 edzésnél lehet több (+ 1, ami a szintentartó), vagy az már kevésbé menne erőre?

2016. máj. 18. 11:48
 3/12 A kérdező kommentje:

Már nem aktuális a mennyiségre vonatkozó kérdésem, mert éppen most olvastam utána a GTG edzésnek.


Szóval a kérdésem már csupán annyi, hogy jelenlegi szintemből kiindulva ti mennyinek tippelitek a cél eléréséig számított időt?

2016. máj. 18. 12:11
 4/12 - palilaci - ***** válasza:
egy év
2016. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, közben rájöttem, hogy semmi értelme itt feltenni kérdést, mert:

1: aki válaszol, valószínűleg laikus

2: ha nem az, akkor testépítő, és street workouthoz laikus.


Éppen ezért inkább ismerőseimre hallgatok, akik nálatok valószínűleg sokkal inkább képben vannak a dolgokkal.


Ha - tegyük fel - mégis járna erre valaki, és elég jártas a témában, szívesen veszem a válaszát, de erre nem adok túl sok esélyt.

2016. máj. 18. 15:10
 6/12 - palilaci - ***** válasza:

Megjegyzem kb 8 honapig csak sajattestsulyos edzest csinaltam es most azt kombinalom sulyzossal. Szoval had ertsek mar hozza.

Nem tudom neked mi szamit getto nigga szrit vörkautosnak. En ha csak a testem hasznalnam erositesre akkor sem valaszolnam azt, hogy getto nigga sztrit vorkautos vagyok. Sajat testsullyal edzem. Ennyi. De mivel nem vagyok agyhalott fanatikus, hogy vagy ez, vagy az igy kombinalom a kettot es kihasznalom a kedvezo tulajdonsagaikat. Persze a hulyegyerek nem lat eddig es divatbol tolja.

Attol meg, hogy az ujjaddal kapaszkodsz a rudon es ugy huzod fel magad megsugom semmit nem erositesz a hatadon es a karodon. A terheles ugyannyi a haton es a karon. Csak azt veszed eszre mikor elersz a kisujjadig: hogy hoppa mi a fszt csinaljak, ha elengedem nem birom magam megtartani Marpedig az egykezes huzinal ezt a ket izmot kell a legjobban megcelozni. A hat erejet meg 3 gyakorlattal lehet hatekonyan fejleszteni: szabadsulyos evezes, felhuzas, huzodzkodas. De sok sikert az önszopatashoz. A GTGrol meg annyit, hogy azt is csak ugy tudod kihasznalni ha a progresszio hetente legalabb nő, ez meg az ujjas modszerrel nem fog megtortenni.

2016. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ember. Ki beszélt itt gettókról, te kaptál valami látomást?

Üljünk már le egy picit. :D

Kezdjük azzal, hogy hol mondtam én azt, hogy a saját testsúlyos edzés jobb, mint a súlyzós?

Ki mondott ilyet? Hogy jön ez ide?


Az az alapvető probléma, hogy intelligenciahányados hiányában szenvedsz, vagy feltételezzük a jobbik esetet: félreértetted a kérdést.

Nekem nem a hátizmom erősebbé tevése a célom, hanem egy adott erőgyakorlat mielőbbi bemutatása.


És ehhez nem kértem tanácsot, hogy hogy érjem el (egyébként most ebbe ne menjünk bele, de nagyon hamar szét tudnám szedni az érvrendszered, hogy miért hosszabb azzal a módszerrel elérni).


A kérdés csupán arról szólt, hogy mennyit tippelsz, mennyi idő alatt érem el.


Ha 1 év, akkor 1 év. Te ezt állítottad, köszönöm szépen a választ. Szerintem nem annyi, de ez is egy vélemény.

2016. máj. 19. 13:12
 8/12 A kérdező kommentje:

A kisujjas történetet, amit még beleillesztettél, jobb lett volna elhagyni, mert ezzel sajnos bepillanthattam a kulisszák mögé: valóban nem vagy képben a témában.. :D


Ha szerinted nincs több átvezető gyakorlat (kapásból 6-7-et tudnék mondani), akkor ott már az alapokkal probléma van.

2016. máj. 19. 13:17
 9/12 - palilaci - ***** válasza:

Ahhoz, hogy bemutass egy erogyakorlatot bizonyos izmokat erositened kell. Nekem pl gyenge volt a nyomasom es akarhogyan kovettem a fegyencedzes ravezeto gyakorlatait, egy ponton elakadtam. Aztan felbehagytam az egesszel, osszeallitottam magamnak egy hibrid edzestervet es mikor lattam, hogy a 40kgs kolyok hogyan fekvozik odamentem poenbol es lenyomtam ugyanazt a mennyiseget egy kezzel. Meglepodtem magamon mert 63 kilosan nem tudtam egykezesezni de 86 kilosan meg lazan ment. Sehol nem irtam, hogy melyik a jobb edzesforma. Csak a buta fejed nem birja felfogni hogyha kombinalod a kettot, sokkal hamarabb celt ersz. Peldanak hozom fel Tar Gabit (jaysworkout) aki pont ugyan ezt tette es erdekes modon mar tud egykezzel huzodzkodni. Pedig a fegyenc szerint kovette a lepeseket de egy ponton mindig elakadt.

Szerinted a sulyemelok miert guggolnak es nyomnak fekve mikor nekik szakitani kene es lokni minden edzesen? Hogy erositsek, fejlesszek a ket erogyakorlathoz az izmaikat. Marpedig aki nem tud a sajat testsullyanak megfelelo sullyal evezni es annak ketszereset felhuzni annak gyenge a hata es karja egy kva nehez gyakorlathoz mint az egykezes huzi. De tudod mit? En is akartam legalabb egy szabalyos egykezest. Juniustol ha vege a szalkasitasnak ramegyek a gyakorlatra es megnezzuk ki éri el hamarabb.

2016. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megint kaptál valami látomást szerintem... :)

Ki beszélt itt fegyencedzésről?

Ismerem, olvastam a könyvet, de ne azt állítsd az érveiddel szembe, mert nem említettem sehol.


Egyébként pedig teljes mértékben benne vagyok a kihívásodban, írj privátot.

2016. máj. 19. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!