Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért ilyen görcsösek az emberek?

Miért ilyen görcsösek az emberek?

Figyelt kérdés

Naturál-e ? Nem naturál vagy az... 2 hónap alatt hogyan tudom kigyúrni magam ? Olyan cucc kell amitől nagyon megnövök ? stb... sz.arságok


Én mikor nekifogtam testépíteni, rágörcsöltem mindenre és közepes ütemben fejlődtem, azt hittem mindig sz.ar vagyok. 1 év alatt felpakoltam 7kg, ami nagyrészt mondhatni izom.


Elkezdtem élni, bulik és pia is mérsékelten, étrendet tökéletesítettem és rengeteg ismerősöm lett a teremben, akivel edzésen motiváljuk egymást, próbáljuk egymást fölülszárnyalni.


Eltelt 2 év, észre sem vettem saját magamon, normálisan tűnt, hogy eléggé megnőttem, 17kg gyarapodott a testsúlyom, 80% izom, a maradék 20% zsír meg víz.


De manapság azt látom a társadalmon, hogy túl rágörcsölnek a testépítésre ? Tudatlanul képesek benyomni pár szem danabolt is csak növekedjenek ?


Vélemények erről ? Ti hogyan kezdtétek ?



2016. máj. 26. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez csak kiegészítő sport, 2 éve nyomom, összesen talán 7 kilót híztam, így vagyok 69 kg szálkásan 170 centihez, de én főleg biciklizem és futok, heti 2-3x tényleg csak azért járok eddzeni, h ne legyek totál vékony. Persze van aki ezt jóval komolyabban veszi, na ők meg pont nem a 2-3 hónap alatt izmosak akarnak lenni kategória. Az ilyen emberek ennyi idő után abba is hagyják, mert türelmetlenek, nem kell foglalkozni velük.
2016. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cortez70 ***** válasza:
Inkább csak az ilyen fórumokon görcsösködnek, a teremben lévők nagy része letojja, csak edzegetnek kicsit.
2016. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a "sport"teljes mértékben átment divatba,az emberek csak divatbol járnak le,hogy bedurranjanak posztoljanak instaszarra meg fuckbookra.Sajnos ilyen ez a társadalom..
2016. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emberek túl nagy része már csak ilyen, ezzel nincs mit tenni.


Én nem kezdtem régen, de annál türelmesebben. 4-5 éve igyekszem lefogyni (nem görcsösen, bár komoly megszorításokkal), megszokhattam, hogy lassan mennek a dolgok, ha rólam van szó.

A testépítés még sokkal lassabb, mint elvileg a fogyás. Nyilván türelem kell hozzá, tudás, tanulás... A táplálkozásról már rég van fogalmam, de ott a többi. Jó, az elején szinte bármitől fejlődöm, aztán menet közben jobban beletanulok, de azért az első hónapok arra mentek rá, hogy megszokjam az edzést s megtanuljam a nekem fontos gyakorlatokat. A fejlődés még pont nem annyira érdekel, főleg, hogy szálkásítanék (most már megy, az elején nem jött össze), nem várok csodákat még kezdőként sem. Egyelőre új és izgalmas ez az egész, edzeni általában jólesik (csak lábazni utálok), a súlyok mennek felfelé, lassan, de biztosan... Elvagyok, na. Nyárra nem akarok semmit, bár lefogyni jó lenne, ez nyár végére nem is irreális. Ez fontos, mert sosem fogok tömegelni, ha nem szálkásítok le előbb (gondoltam rá, hogy fordítva csinálom, ha máshogy nem megy, de nagyon hájas vagyok néhol s láttam a fényt az alagút végén).

Biztos segít, hogy nekem nem a nyári forma meg a másik nem meg ilyenek jelentik a motivációt (bár azért az se rossz), hanem az, hogy a mérsékelten közeli jövőtől kezdve lehetőleg életem végéig jobban nézzek ki s érezzem magam, mint alapból menne, edzés nélkül. Meg vagyok róla győződve, hogy ha hosszú, egészséges, aktív életre vágyom, akkor nem hagyhatom ki az edzést. Nem tervezem, hogy valaha is abbahagyom, minél idősebb leszek, annál nagyobb szükségem lesz rá. A fiatalon kiéli magát, öregen üldögél, majd meghal az nem az én műfajom.

2016. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!