Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha az izomláz teljesen elmúlt,...

Ha az izomláz teljesen elmúlt, tekinthetem úgy, hogy sikerült regenerálódniuk az izmoknak?

Figyelt kérdés

Csütörtökön edzettem teljes testre.


Fekvenyomás 4 sorozat, mellnyomó 2 sorozat

CSigás evezés 2 sorozat, döntött t. evezés 4 sorozat

kétkezes bicepsz 4 sorozat, csigás letolás 4 sorozat,

oldalemelés/vállból nyomás/döntött t. oldalemelés 2-2-2 sorozat

lábtoló 4 sorozat, combhajlító/combfeszítő gép 2-2 sorozat



2016. okt. 23. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdő szinten simán belefér heti 3x teljes test is, szóval igen valószínű.


Viszont egy dologra figyelmeztetnélek.

Szabad súlyokkal jobban járnál, főleg kezdőként.

Pl.: ha most nem tanulod meg hogyan guggolj súllyal később nem fogsz tudni olyan nagy súllyal edzeni.


A szabad súlyok adják meg az alap erőszintet, a gépek kiegészítésnek számítanak.


Evezés

Fekve nyomás

Guggolás

Felhúzás

Vállból vagy mellről nyomás, oldalra emelés, döntött emelés

Kalapács

Tarkóhoz engedős tricepsz

Álló vádlizás


Ezeket érdemes az alapnak tekinteni és később hozzá lehet adni gépeket is, de csak ha ezen már perfektül mennek.

2016. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tippeket, megfogadom! :)

Kb. mekkora izomzattal, edzésmúlttal érdemes osztottra váltani? Vagy ez is személyfüggő?

2016. okt. 23. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:
nincs összefüggés, attól hogy nincs izomláz, még lehet hogy nem regenerálódott, pl nekem bicepszembe sosincs izomláz, mégis nő. átlag 2-3-4 nap ez az időtartam.
2016. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Osztottra akkor érdemes váltani, ha már akkora súllyal tudsz edzeni, amivel már 1-2 izomcsoport után kipurcansz és fizikailag nem vagy képes másra edzeni.
2016. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!