Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen sportágat tudnátok...

Milyen sportágat tudnátok ajánlani ami izmot fejlesz és zsírt és tudok égetni vele és edző is jelen van?

Figyelt kérdés

Olyan sportot keresek, ami fejleszti az izomzatomat, ugyanakkor dinamikus, mozgásos, és zsírt is égetek.


Eddig a calisthenicset találtam, viszont ahogy látom az egy olyan sport ami magadnak otthon csinálsz. Én olyan sportra szeretnék menni ahol edző is van, adja az instrukciókat és "felügyel".


Tudok ilyen sportot?


2016. okt. 24. 00:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Crossfit
2016. okt. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
testépités személyi edzéssel
2016. okt. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
*edzővel bocs este van
2016. okt. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A crossfit nem rossz csak vigyázni kell, hogy az intenzitás ne menjen az ízületek rovására.
2016. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mit értesz a "fejleszti az izomzatot" alatt? Látványt, vagy valós erőt?
2016. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
ja mert külön lehet választani :DDD istenem
2016. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Simán.


Én cselgáncsozok, felnőttként kezdtem, bőven túlsúllyal, és még most is van rajtam.


Egyszer lejöttek ilyen gyúrós, erőemelő srácok. Izmok mindenhol, akkora kar, mint a combom, böszme nagy mellek, akkora teknőspáncélok, hogy elakad benne a kezem... Meg ott voltam én, enyhén piknikus alkattal 2 év cselgánccsal az övemben.


Az egy dolog, hogy egy percig tudtak nagyon erősek lenni, utána kifogyott az oxigén. De előtte is, azzal, hogy én az elmúlt két évben azzal voltam elfoglalva, hogy olyan dolgokat emelgessek, meg dobálgassak, amik engem akarnak emelgetni, meg dobálgatni kialakult egy olyan izomzat, ami legalábbis pariba hozott ezekkel a srácokkal.


Mert én nem rudat, meg a gépek "kapaszkodóit" markolva erősödtem, nem csak egy-egy irányba végeztem gyakorlatokat.


De egyszerűbb példa: a testépítők és a Fekete Laci féle erőemelők is teljesen eltérő testfelépítéssel rendelkeznek. És ha az udvaron lévő farönköket, meg zsákokat, meg traktorkerekeket kellene rendezgetnem, akkor nem ilyen kondis gyurmagyurikat hívnék.


Tehát igen, van különbség látvány és valós erő között.

2016. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
bocsáss meg, én egy testépités kategória alatt a "erő" alatt felhúzást, fekvenyomást, és hasonló dolgokat értek, nem cselgáncsot :)))
2016. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7-es azért butaság. Oké partiba voltál velük cselgáncsban... De alap gyakorlatokban nem lettél volna partiban valószínűleg.Te cselgáncsozol ők súlyt emelnek. Fizikai munka megint más tészta. Kár keverni ezeket.Mindegyik másik sport.
2016. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Értem én, de én arra kérdeztem rá, hogy látványos izmokat akar, vagy az erő a lényeg. Mert ha a látvány a lényeg, akkor menjen a nagy súlyok alá, meg zabálja a csirkét rizzsel, ha viszont tényleges erőt akar, akkor más jellegű gyakorlatokra van szüksége.


Lehet, hogy neked testépítőként az eredeti kérdésben szereplő "izmot fejleszt" az a látványosan kidolgozott izomzatot jelenti - nekem jduosként a működő, funkcionális izomzat jutott róla eszembe. Merthogy látvány nélkül is lehet erős valaki.


És amíg mi itt eloltogatjuk egymást, addig még mindig nem tudjuk, hogy a kérdező melyikre gondolt...

2016. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!