Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A futáshoz hozzá kell szoktatn...

A futáshoz hozzá kell szoktatni a szervezetet? A testépítés a hobbim de most szeretnék mellette futni is így érdemes?

Figyelt kérdés
Nem futottam már szerintem egy éve és nem is csináltam a testépítésen kívül más sportot.Lehet ,hogy nagyon elszoktam tőle mert elmentem futni igazából csak kocogni és kb 50 méter után ritmuszavarom volt 1 félreütés.Néha szokott ritmuszavarom lenni doki azt mondta semmi szervi bajom nincs.De ezek szerint terhelés hatására előjön.Néha anélkül is.Szóval egy év futás után érdemes először csak gyorsan sétálnom és majd idővel hozzászokik a szervezetem?

2016. nov. 1. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp figyelj a fokozatosságra és előbb utóbb javulni fog az állóképességed is. A szivednek meg csak jót tehet a futás. Sajnos a súlyzós edzés nem dolgoztatja meg annyira mint a kardio. Nekem papíron heti 2 futás van beiktatva de eddig lusta voltam. Hamarosan el kezdem :)
2016. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lassan. Kezdd el 1000 méterrel, ha nagyon nem megy. Heti 2-3 alkalom jó, kettőnél kevesebb lehetőleg ne legyen, mert ha kihagysz, akkor könnyű kiesni a ritmusból az elején. Bele fogsz jönni. Én sem voltam sosem jó futó, ne érdekeljen ha nagyi tempóban mész először, csak fusd végig. Ha nagyon szrul vagy, akkor megállhatsz, de ezt meg kell próbálni csökkenteni, ha fejlődni akarsz. És vegyél egy jó cipőt, esetleg futóruhát. egyébként hogy veszed észre, hogy félreüt a szíved?
2016. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez egy furcsa érzés egyet dobban hirtelen majd egyet kihagy de utána minden megy tovább rendesen viszont nagyon megijeszti az embert.A doki azt mondta ,hogy nem kell vele foglalkozni.De érzem is ,hogy nem megy a futás mert nagyon felmegy a pulzusom.Ugye nincs hozzászokva a szervezetem ,hogy egy 95 kilós súlyt így megmozgasson ennyi kihagyás után.Viszont alapból is van ritmuszavarom.VAn ,hogy egy hétig semmi van hogy egy nap 3-4 szer is 1-2 mpre.Kiszámíthatatlan.
2016. nov. 1. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan. Lehet majd javít rajta a futás, ezt nem tudom, nem vagyok szakember. De ésszel csináld. Ne hajtsd túl magad. Csak óvatosan.
2016. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!