Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen sportolasi vagy testépi...

Milyen sportolasi vagy testépitő gyakorlatokat végezhetek?

Figyelt kérdés

Lassan 10éve focizás közben megsérültem ÉS azóta derékfajdalmakkal küzködök amely sokszor az egesz bal oldalamba sugárzó fajajdalmat okoz

Ha tudjátok mi lehet a probléma azt is megmondhatnatok mert orvosok csak talalgatnak.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2016. nov. 22. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Derékkímélő gyakorlatokat. Bunny is szokott mutatni egy pár jót(bár nem bírom őt de mivel minden baja van neki így kitalálgat ilyeneket). Mi lehet a baj azt biztosra nem lehet megmondani,ráaadásul nem sokat mondtál. Megpróbálhatsz plankolni 3 helyzetben az edzi a merevítő izmokat az segíthet. Izületvédő,zselatin,kurkuma+gyömbér+bors
2016. nov. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
lehet még kipróbálni nem tudom mi volt/nem. Övet használgass. Mit végezhetsz azt neked kell tudni,ez pár itpp ötlet volt. Ha egyik se jön be akkor ki lehet zárni egy pár dolgot és nem ártalmas dolgok voltka. Planknál ha valamim problémát észlelsz akkor hagyd abba.
2016. nov. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olvastam saját testsulyos edzésről(fegyencedzés) arról vélemény?
2016. nov. 23. 00:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Sokkal kevesebb eredménye van mint a kondinak. derékprobléma kapcsán nem tudok véleményt mondani róla.

Derék problémádba próbáljak tippeket adni vagy annyira nem érdekes az ?

2016. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Inkább az edzés része érdekelne pl a bemelegítő és nyújtó gyakorlatok is.

Csak kicsit izmosabb es szalkas akarok lenni. 18/F 176cm/70kg

2016. nov. 23. 00:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha orvosok csak találgatnak, akkor menj manual terapeutához.

Olyanhoz, akinek a neve előtt van egy Dr.

Olyanhoz, akinek csak okj-je van, olyanhoz ne menj.

2016. nov. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt erről orvosokat kérdezz, itt senki nem látta a leleteidet, és orvosból is kevés van.



Másrészt próbálkozz meg a TRX-szel. Ezt eredetileg rehabilitációs célból fejlesztették ki, pont sérülések után nagyon jó, hogy megerősítse a vázizomzatot, és így tehermentesítse a sérült területeket.


Nem leszel tőle egy Arnold Schwarzenegger, de formás szálkás testet el lehet érni, és ami a legfontosabb segíthet megszabadulni krómikus fájdalmaktól, én például éveken át jártam orvoshoz hátfájással, de a röntgen semmit nem mutatott, utána a mély hátizmok megerősítésével tizedére csökkent a fájós napok száma (edzésen is több ilyen sztorit hallani másoktól, szoktak járni igazi gyúrós srácok is hatalmas karokkal, vállakkal, de ehhez képest nem megfelelően fejlesztett core izomzattal pont ilyen itt fáj-ott fáj okokból az edző is akihez járok egy ex gyúrós srác).


És ha rendbe jön a hátad, akkor könnyen akár váltani is tudsz másfelé.

2016. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Derékfajdalmam miatt nem emelhetek súlyokat ezért kondiba nem nagyon tudok járni.Ezért gondoltam saját testsulyos gyakorlatokat amiket otthon is lehet végezni
2016. nov. 23. 14:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Nos ha az orvosok csak találgatnak mint mondtad, akkor nincs szervi elváltozásod...

Tehát semmi nem tiltja, hogy súlyokkal edzd a hát izmaidat és derekadat...

Ami a leggyakoribb oka a derékfájásnak .. az edzetlen izmok...

+ menj manual terapeutához, aki helyre teszi az ízületeket, fellazítja az esetleges fájdalmat okozó görcsös izmokat.

2016. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem ÉS azért van az hogy ha nehezet emelek akkor jobban fáj mert nincsenek kidolgozva az izmok rendesen?
2016. nov. 23. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!