Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítség! Mindenki mást mond,...

Segítség! Mindenki mást mond, most mi az igazság?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Eddig tömegnövelőt ittam edzések után, napközbeni meg az esti étkezéseim rendben vannak. Most viszont váltani akartam, edzés utánra fehérje + dextrózra. Be is mentem az egyik erre szakosodott boltba, hogy vegyek szőlőcukrot, de megakart győzni az eladó hogy ami nekem kell az tömegnövelő, mert hogy ennyi idősen a fehérje dextróz kombó nem haszbálna nekem, max a lassan felszívodó dextróz, de az se nagyon. Azt mondta hogy fehérjet dextrózzal eddzés után csak az idősebb korosztálnyak (középkorú) használ. Ráakart beszéni a tömegnövelőre, hogy az az ami nekem kell, de én nem nagyon szeretnék megint tömegnövelőt venni.

Szerintetek? Tényleg nem lenne nekem praktikus a fehérje+dextróz eddzés után? Tényleg tömegnövelő kellene?


Egyébként mindenhol a boltokban tömegnövelőt akarnak velem vetetni.


köszi (180/74)



2016. dec. 3. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Edzés után tejsavót és szőlőcukrot viszek be, teljesen jó. Persze ,hogy a tömegnövelőt akarják megvetetni veled, kicsit húzósabb az ára.
2016. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell se tömegnövelő,se fehérje+dextróz.A napi kalória-és makrómennyiség legyen meg,tehát mindegy hányszor eszel.Ha edzés után nem akarsz enni,az se gond.Azért akarták ráderőltetni,mert a tömegnövelő drágább,mint a fehérje+dextróz.
2016. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Véleményem az előttem szólóéval egyezik.


Hogy miért működne gyökeresen máshogy egy fiatal felnőtt szervezete, mint egy középkorúé, azt sem értem... A fehérje az fehérje, a cukor az cukor.

2016. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az embernek alapvetően nincs szüksége gyors szénhidrátra, így tömegnövelőre és szőlőcukorra sem.

Az igaz, hogy edzés után árt, de tényleg nem szükséges.

A napi összbevitel számít.


Az meg, hogy életkortól függjön, hogy melyik gyors szénhidrát a jobb, nettó baromság, abba a boltba soha nem mennék vissza, ahol hulyenek néznek-


A tömegnövelőkön nyilván nagyobb a hasznuk, ezért ajánlják.

2016. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kimaradt egy "nem":

"Az igaz, hogy edzés után NEM árt, de tényleg nem szükséges."

2016. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ertem mi koze ennek az eletkorhoz. Minden esetre dextroz helyett en a maltodextrin t ajanlom. Milyen tomegnovelot ittal eddig? Miert akarod lecserelni? Hatasos volt eddig?
2016. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

El se hiszem, hogy eddig senki nem írta ezt le, de akkor én megteszem.

A tömegnövelő fehérje+ dextróz( ha egyszerűen akarok fogalmazni), ergo jó nagy hülyeséget mondtak neked a boltban. Egyébként meg nem létezik anabolikus kapu, tehát edzés után nem kell semmilyen tápkieget fogyasztanod, a fejlődésed ez nem fogja befolyásolni.

2016. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
tomegnovelot se meg fehérje port se kell innod. csirke rizs és kész legyen meg a 2g testsúlykgként és megvan. drága és kevesebb fogy a tomegnovelobol és hát gondolják a hulyegyerek úgyse ért hozzá sózzuk rá a drága termékeket. ne hagyd magad, menj be határozottan ha akkor is tomegnovelozni akarnak akkor mond meg hogy koszonom viszlát. ha mindegyik boltba ezt a választ kapod akkor rendelj netrol. ha nem akarod hogy a szuleid tudjanak róla akkor megrendeled és a postára rendelteted meg és te besétálsz a postára kifizeted és megvan nem kell a felesleges hulyeségeket végighallgatnod :)
2016. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már itt tartunk, se fehérjepor, se cukor, se csirke, se rizs nem kell... Fehérje, megfelelő kalóriamennyiség, esszenciális tápanyagok, az igen.
2016. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ezek szerint akkor nem én vagyok a hülye.


Hatosnak:Jumbo Hardcoret ittam. Olcsobban kijönnék fehérjeével és szőlőcukorral és ki is akarom próbálni ezt a fajta módszert. A tömegnövelő hatásos volt, most fogyott el a nagy doboz, és feljött 6 kiló. Nemtudom miből, de feljött :D

2016. dec. 3. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!