Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lenne értelme ilyen életvitel...

Lenne értelme ilyen életvitel mellett az edzésnek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy valaha gyúrtam én, de kamionos lettem és 15 éve nem volt a kezemben komolyabb súly.


Jelenleg úgy dolgozom, hogy átlag 20 napot távol vagyok, havi 8 - 10 napot itthon. Magyarán ebben a 8 - 10 napban tudnék foglalkozni a dologgal. Tudom, hogy ez kevés ahhoz, hogy megváltsam a világot, de mit tegyek, hiányzik az edzés.


Van egy 20 kilós, egykezes súlyzóm, azt emelgetem esténként a fülkében, tudom, hogy az nem sokra elég, de a semminél több.


Azelőtt - tehát 15 éve - 90 kilóval szériáztam, 100 kilót olyan 4 - 5 - ször tudtam kinyomni, nagyon szerettem csinálni, úgy éreztem enyém a világ, bármit elérhetek. Semmilyen kiegészítőt nem szedtem, egyszerűen emeltem a vasakat és ettem amennyi belém fért.


Egy vizsgálat során viszont szívizom vastagodást találtak nálam, akkor abbahagytam a dolgot, nem sokkal ezután kamionozni kezdtem, így a dolog "megoldódott". (Abban az időben sokkal többet voltam távol).


Az izmaim elég jól megmaradtak, de azért felszedtem jó pár kilót az évek során.


Pár éve újra kivizsgáltattam magam, akkor azt mondták a szívem kifogástalan, nincs nyoma a korábbi elfajulásnak.


Összefoglalva:


Mire lehet elég havi 8 - 10 nap? Érdemes - e belevágni ilyen körülmények között?


Mekkora veszélyt jelent 15 év kihagyás? 41 éves vagyok és 110 kiló, kezelt magas vérnyomással.


Mekkora veszély lehet az egykori szívnagyobbodás?



2016. dec. 12. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
spotorvoshoz menj el
2016. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is nemzetköziztem 5 évet, abban az időben kettlebell-eztem, pont azért, mert azt könnyen magammal vihetem és bárhol edzhetek vele, max hülyének néznek a kamionos parkolóban... de az meg pont nem érdekelt soha...

érdemes elmenni néhány edzésre hogy megtanulja az ember a testtartásokat...

+ saját súlyos gyakorlatokat csináltam.

de ha van kedved, terembe is járhatsz az otthon töltött napokon, ha van hozzá kedved.

2016. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomáshoz nem tudok hozzászólni, de ha hiányzik az edzés, meg amúgyis, mindenképpen jó, ha edzel, legalább amikor tudsz. Az egészséghez hozzátartozik a mozgás, a közérzetednek is jót teszel vele...etc. Nyilván nem optimális így, de a semminél jobb.

De azt jól írták, hogy bárhol edzhetsz, vannak könnyen magaddal vihető eszközök, s persze némi saját testsúlyos gyakorlatot is alkalmazhatsz. Nekem hiányozna, ha 20 napig semmit nem edzenék, pedig én lusta kezdő vagyok a bohózkodás szakaszban (próbálkozom én, de valahogy nem megy még elég komolyan).


Ha edzel, az az egészségednek is jót tesz, hacsak nem erőlteted meg magad túlságosan, de csak értesz hozzá annyit régről, hogy tudd, hol a határ s nem az itthoni napokban akarod ellensúlyozni a kimaradt edzéseket.

2016. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!