Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezt az edzéstervet használhato...

Ezt az edzéstervet használhatom? Többi lent. (14 éves vagyok)

Figyelt kérdés

[link]

14 éves vagyok el szeretnék kezdeni edzeni és tudom hogy van ilyen teljes test edzés saját súllyal..de ezt a fajtát nem használhatom?

vagy bajom lenne ha egyből ilyen súlyzós edzéssel kezdeném?



2017. jan. 9. 21:35
 1/8 anonim válasza:

Szerintem nem muszáj ilyen előre írt edzésterv. Elején úgyis a hozzászokás a lényeg, próbálgasd a dolgokat.

Mi hogy megy, mi mennyire kényelmes, nem-e kellemetlen a vállaidnak, vagy egyéb. Mellesleg ezen az oldalon mutatják a gyakorlatokat, érdemes vizsgálni és odafigyelni a helyes kivitelre. Ha nem figyelsz oda, kár tovább menned, mert veszélyes.


Persze nem rossz, ha valamit követsz, de vedd figyelembe, hogy ne legyen benne olyan gyakorlat, ami nagyon terheli a gerinced, meg az izületeidet, csontjaidat. Meg ne használj nagy súlyt, ne azzal a céllal menj le, hogy most akkor 100-al nyomok fekve és kemény vagyok, hanem, hogy elkezdtem és csinálom rendesen. Ezáltal jobban is fog menni és több kedved lesz, ellentétben azzal, ha nem sikerül megcsinálni azzal a nagy súllyal. :)


Ha van valami, amiben tudok segíteni, nyugodtan írj! :)

Sok sikert!

2017. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm..

Persze ésszel szeretném csinálni nem az hogy lemegyek és egyből bele hanem fokozatosan haladva..csak ugye félek attól hogyha ebbe belevágok mármint ebbe az edzéstervbe akkor megállhatok a növésebn..

Viszont van egy másik is amihez még nem kell súly max egykezes..ha azt kirakom ide mondasz valamit hogy talán ezzel többre mennék-e?

2017. jan. 9. 21:53
 3/8 A kérdező kommentje:

mell-vállak

fekvőtámasz 3x15-20 saját testsúllyal

oldalemelés: 3x20-30 ismétlés ( a terhelés akkora legyen, hogy kényelmesen végrehajtsa vele a szükséges ismétlésszámot)

vállból nyomás: 3x20-25 ismétlés

láb-has

guggolás: 3x20-25 ismétlés csípőre tett kézzel

kitörés: 3x15-20 ismétlés mell előtt keresztezett kezekkel

hasprés: 3x15-25

hát-karok

evezés: 3x15-20 mindkét kézben

húzódzkodás: 3x amennyi megy a saját testsúllyal.

karhajlítás: 3x15-20 1kg-os súlyzókkal


Itt lenne a másik edzésterv ami teljes test edzés..elvileg

2017. jan. 9. 21:59
 4/8 anonim válasza:

Hány nap mennél le egy héten ? 3x ?


Ne csinálj ennyi ismétlést.. Ennyi még lehet 2 kilóval sem fog menni a vállnál, ha szépen és lassan csinálod.

Maradj inkább a 8 és 15 között. Amennyi jólesik. És mondjuk legyen 4 sorozat, vagy 5.

És a felsőtest edzése közben ne menj el lábazni. Végeztél az egyikkel, lenyújtod, melegíted a másikat és mehet.

Amúgy ha ilyeneket nézel, csinálhatod otthon is, vagy egy parkban, ahol van bármiféle húzódzkodó. Mégjobb egy kondipark.


Van egy kép, amin mindenféle saját testsúlyos gyakorlatok vannak és otthon is lehet csinálni. Ha érdekel, elküldöm.

2017. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszi

Jöhet a kép

2017. jan. 9. 22:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként gondoltam rá hogy maradok itthon de se súlyzóm se húzódzkodóm sincs..és ahol lakok semmilyen kondipark nincs..

Ezért mennék terembe..

2017. jan. 9. 22:23
 7/8 anonim válasza:

Akkor olvasgass, szerezz némi ismeretet a dolgokkal kapcsolatban és menj le edzeni. Próbáld ki. Tökéletes hobbi. :)

Én próbáltam az elején az otthoni edzést. Nagyon nem jött be. Aztán szerencsére apum erőemelő volt a 80-90-es években és segített. Annyira szívesen nosztalgiázott, hogy együtt edzünk már egy éve , mert megjött a kedve. :)

2017. jan. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben
2017. jan. 10. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!