Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Váltsal edzéstervet? Ezzel...

Váltsal edzéstervet? Ezzel már túledzem magam? (Erőemelés)

Figyelt kérdés
Teljestestes edzést csinálok.Progresszió szerint.Minden edzésen emelem a súlyt 2.5 kg-val.De most egyre gyakrabban érzerm,hogy nehezen megy,nem tudom teljesíteni az előírt súlyt meg ismétlésszámot.A heti 2 fekvenyomásból meg guggolásból csak 1 nap megy jól.Pl.múlt hétfőn 97.5-be kellett volna 3x5,de csak az 1.sorozat volt meg 5 ismétlés.Pénteken 100-ba lazán nyomtam 5-öt,úgy éreztem,még 1-2 ki is ment volna.De ma 102.5 nem ment ki 5x.Pedig a deload elött 102.5kgx5-ig eljutottam.A guggolás is akadozik.A felhúzással nincs baj.Talán már nem tudom heti 2x növelni a súlyt,csak 1x?Váltsak tervet?

2017. jan. 16. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
így laikusként eléggé drasztikusnak tűnik.
2017. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy mi?
2017. jan. 25. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
hogy minden edzésen 2,5 kg-mal emeled a súlyt. Szerintem lassíts.
2017. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igazából az én plankedzésemből tudok kiindulni.(tehát a súlyokhoz nem értek)

még pár éve úgy voltam, hogy minden edzés alkalmával 10-20mp-vel emelek, kb odajutottam, hogy remegett a kezem, alig tudtam végigcsinálni. most hogy tökre nyugodtan csinálom, időt hagyva az izmainak regenerálódni, minden 3. vagy 4. edzésnél növelem az időt nagyon kellemesen elvagyok. Persze sokszor unalmas percekig egy helyben, mint egy h-lye kitartani...

de ez a futásommal is így volt, görcsösen ragaszkodtam hozzá, hogy mennyivel fussak többet, a végére 5 km-t sem tudtam lefutni, de az előző módszerrel csukott szemmel lefutok 15 km-t bemelegítésként.

ugyanígy az úszással és a lovaglással (habár a lovassport kicsit más tészta).

erre értettem. remélem azért volt valami hasznos infó a számodra :)

2017. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!