Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez a váll edzés...

Szerintetek ez a váll edzés megfelelő?

Figyelt kérdés

Vállról nyomás 5x8

állig húzás 4x12

Hátsó váll 4x12

Van még egy hátsó váll gyakorlatom,aminek nemtudom a nevét de előredolve a törzsemtől 90 fokban kifordítom a felkarom és felhúzom-leengedem,ez majdnem ugyanúgy mint a sima előredölt h. váll megdolgozza az izmot,de azért kicsit máshogy.Ebből is 4x12

Aztán szuperszettben oldalemelés,előreemelés 5x12...egy sorozat mindegyikből és utánna 1-2 perc pihi,aztán folytatom így még nem érem el az 5 sorozatot..

A kérdés lényege,hogy jónak tűnik-e és hogy nem túl sok ez?? Mert 2x edzettem így eddig a vállamra,elötte lazábban,mert "kis" izomcsoport ezért elvileg nemkell neki sok gyakorlat,meg sorozat..

De az a helyzet,hogy akkor nemnagyon éreztem a vállam,kicsit bedurrant,de nem annyira...Ezzel az edzéssel viszont nagyon jól érzem a vállam és rendesen be is durran.A probléma,hogy attól félek,így nem fog annyira fejlődni,mert soka a sorozat és a gyakorlat..


2017. jan. 20. 09:15
 1/2 A kérdező kommentje:
ja és azon gondolgodtam,hogy,ha esetleg kivenném az állig húzást ést a vállról nyomást felcserélném kombinált vállra?Jobban mondva heti szonten cserélgetném,mert abban benne van az állig húzás és a nyomás is,de értelemszerűen kisebb súllyal menne így.Melyik lehet hatékonyabb?
2017. jan. 20. 09:19
 2/2 eszkobaR ***** válasza:
Vállból nyomás, oldal emelés, döntött törzsű oldal emelés. Ennyi, több nem kell. Hagyd el ezeket a szuperszetteket. Azért érzed jobban, mert ezektöl csak jobban bedurran, ami nem feltétele a növekedésnek. Ha ezeket rendesen meg küldöd, akkor jo lesz az.
2017. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!