Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos edzésnél...

Saját testsúlyos edzésnél hány nap pihenőt érdemes tartani két ugyanazon gyakorlat között?

Figyelt kérdés
A súlyzós testépítésben tudom hogy 1 hét pihenő a javasolt azonos izomcsoportok között. És saját testsúlyosnál? Fekvőtámasz, lábemelés, híd, guggolás, húzódzkodásra gondolok. Akarok majd terembe járni, de még nem vagyok elég erős hozzá és ezekkel kezdtem el néhány hónapja. De a pihenéssel nem vagyok tisztában, mert tudom nem csak az izomláz jelzi, hogy egy rész regenerálódott-e már vagy sem, viszont még úgy érzem nem tudom mennyi az optimális idő. Mennyit pihenjek?
2018. szept. 17. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

"Akarok majd terembe járni, de még nem vagyok elég erős hozzá"


Nem ciki üres rúddal se edzeni, meg a legkisebb kézi súlyzóval se ám.


És nem kell 1 hetes pihenő, mehet heti 3x teljes test. Ha nem vagy kokszos akkor ez fogja hozni az eredményt, nem a brosplit.

2018. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minimum 1 nap, de ez az edzés intenzitásától függ (hány gyakorlat, mennyi ismétlés, mennyi pihenő) Ha mondjuk rendesen edzel 1.5 órát kellő terheléssel, akkor nyugodtan mehet 2 nap is. A heti 3 edzés legyen meg, a rendszeresség a fontos.
2018. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne otthon erősítsd meg magad a teremhez, hanem ott erősödj meg a súlyoktól.

Meglátod milyen látványos lesz - igaz az elején - már kis súlyoktól is.

2018. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el erdőre fát pakolni, úgy megerősödsz hogy netovább.
2018. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Haverom 2,5 éve csinálja és nagyon kigyúrta magát vele, pedig vézna srác volt. Már egykezes fekvőtámaszt, egylábas guggolást csinál, nagyon ki van b aszva, 169 centihez 79 kg és színizom, pedig volt kevesebb, mint 60 kiló is.


Kérdéshez visszatérve: De akkor mi van, hogyha egy adott részben még 3-4 nappal az edzés után is izomlázam van? Akkor edzek rá arra a részre megint újra? Az 1 hetet sok pihenésnek érzem, de azt kevésnek, amikor azt olvastam hogy két naponta mehet ugyanarra a részre is az edzés. Olyankor még bőven izomlázam szokott lenni, pl a karomban fekvőtámasz után.

2018. szept. 18. 09:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy hozzászokva, vagy szabálytalanul csinálod. Eddz, a végén nyújts (segít elkerülni az izomlázat és segíti az izomépítést, min. 5 percet), egyél rendesen, és pihenj eleget.
2018. szept. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!