Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Multi-Pro Plus (30 pak. )...

Multi-Pro Plus (30 pak. ) -tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdemes-e,kell-e valami kiegészítőket tenni hozzá.Pl omega-3,c vitamin,d vitamin...legalább is ezeket olvasom,hogy sokan szednek hozzá.Rendkívül nehéz fizikai munka+súlyzózás a tevékenység.A patikai vitaminok szerintem nem érnek semmit...legalább is nekem eddig.

#Multi-Pro Plus (30 pak.)vitaminok
2018. okt. 23. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell hozzá külön semmi plusz vitamin. Minden benne van nem kis mennyiségben.
2018. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem bevált, bár mostanába inkább a nutriversumban vásárolok, szeribtem jobban megéri. Magnézium és C vitamin kéne még mellé.
2018. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellene külön magnézium meg c vitamin? Dehogy kell.

Még ami ebben benne van mennyiség az sem fog teljesen hasznosulni.

2018. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Talán mert magnézium oxid van benne amit nem tud jól hasznosítani a szervezet , vagyis hiányod lesz belőle ugyanúgy...
2018. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Danabol menjen még mellé és úgy jó lesz báttya!
2018. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A Multi Pro jó, de csak 1500 mg C-vitamin van benne.


Én napi kb. 5-6000 mg C-vitamint szedek (ebben benne van a multi pro 1500-a is) és nekem így az igazi.


Az év hidegebb felében nyomhatsz még extrába D-vitamin kapszulát is. Halolajat én külön nem, mert amúgy is sokszor halat eszem csirke helyett.

2018. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
59%
Ha átlagos életvitel mellett egészséges ember szedi ezt a készítményt, akkor valószínűleg elégedett lesz vele, feltételezvén, hogy alapból jó egészségi állapotát ennek a terméknek köszönheti. De! Akinek tényleg szüksége van a termék vélt összetevőire, az pórul járhat, mert azt hiszi, beszedi ezeket, miközben NEM. Legalábbis azok nem hasznosulnak, ahogy azt a #4-es válasz is pedzegeti. Kb. az összes ásványi anyag szervetlen, pocsék felszívódású formában van benne, plusz többen is akadályozzák a másikat a felszívódásban. Így csak a vitaminokra és egyéb összetevőkre lehet belőle számítani (mint a legtöbb készítménynél). Azok közül viszont az alfa-tokoferollal (E-vitamin) legyél óvatos, mert férfiaknál kockázata van annak, ha az E-vitamin bevitelt kizárólag a "szintetikus" (dl-)alfa-tokoferol szolgáltatja. Olyan készítményt kellene választani, amiben "félszintetikus" vagy épp természetes E-vitamin keverék van, azaz delta/gamma tokoferolok is találhatók benne. D-vitamint pedig bőven hozzá kell pótolni, hiszen ebből az egészséges, átlagos életvitelű embereknek is ősztől tavaszig 1500-2000NE-t javasolnak (38-50 μg).
2018. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Érdeklődtem egy gyógyszerész-ismerősömnél a csomaggal kapcsolatban,és hát nem igazán volt elragadtatva...Azt mondja ezek a vitaminok(csomagok/pakkok)akár fauna/embercsoport függőek is lehetnek.Vagyis ami Amerikában,Németországban,stb bevált lehet,Magyarországban nem biztos.Mivel más a táplálkozási szokás,klíma,életvitel,stb.Véleménye szerint(legalább is amit ő javasol)érdemes kipróbálni a Béres-cseppet+c-vitamin,mellé a Centrum Men-készítményt.Ez lefedi a teljes vitamin/ásványianyag-igény nagy részét.Bérest szedtem már,rendben is voltam tőle.Nem volt betegség,fáradság.Lehet hogy elkapkodtam ezt a vásárlást....
2018. okt. 31. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Ááááááá kérdező!


Orvosra, gyógyszerészre, ilyenekre ne hallgass! Nem értenek hozzá, mert elavult a tudásuk ebben és sokszor már az egyetemen rosszat tanulnak. Béres csepp, meg gyógyszertári gagyivitamin, kisbabáknak való adagokkal?


Ez pont olyan, hogy engem érdekelnek a fegyverek, lövészkedés és régen azt hittem az összes rendőr keni-vágja a fegyveres témákat, kérdéseket, mert biztos "szakmabeli". Közben a legtöbbnek fingja sincs róla. Ugyanez a vitaminok és orvosok/gyógyszerészek vonatkozásában is igaz.


Hülyék hozzá. 60 mg C-vitaminnál többet ne szedj, mert veseköved lesz. A fehérjepor káros. És más ordító marhaságok.

2018. okt. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ignis Subdialis ***** válasza:

A Bérest érdemes kipróbálni, mert valamilyen rejtélyes okból kifolyólag jó eredményei vannak. Ráadásul most már elég régóta forgalomban van, széles tömegek használják, tehát a statisztika megfelelően nagy mintán alapul. 16:01-es hozzászóló nagy mellénnyel leszólja a szakembereket, de ő is blődségeket hirdet. A gigaadagok dicsőítése, a 60 mg C-vitamin meg a vesekőlegenda az igazán elavult - lásd [link] az aszkorbinsav által savasított vizelet pont, hogy nem kedvez a kőképződésnek. Az ötféle vesekőfajtából kettő csak bizonyos rendellenességek esetén alakul ki, tehát nincs hatással rá a C-vitamin. Kettő típusra a C-vitamin pont ellentétes hatással van: feloldja őket savassága révén. Egyetlen kő tud savas környezetben is kialakulni (kalcium-oxalát), de az, hogy ki tud alakulni, nem jelenti azt, hogy a C-vitamin elősegítené a kialakulását, ráadásul B-vitamincsoport és magnézium szedésével ez is elkerülhető!

Abban az egyben igaza van, hogy az egészségügyi szakemberek nincsenek igazán képben a táplálékkiegészítőkről, de hát nem is ez a szakterületük. Nem lehet azt várni, hogy legyenek képben ezer fontos gyógyszerrel kapcsolatban és még a hobbiból szedett táplálékkiegészítőket is rázzák a kisujjukból! Ezeknek ráadásul elenyésző egészségügyi kockázatuk van, hiszen legtöbben indikáció nélkül szedik őket, hogy hátha megelőzi a náthát meg a tatárjárást.

De az is ott van, hogy az átlag vevő megelégszik annyival, hogy a patikus megmondja neki, hogy melyiket vegye, vagy azt kéri, amit a reklámban látott. Nincs szükségük kémiai ismeretekre, és itt sem érdekel egyébként senkit, nekem rendszeresen lepontozzák, ha elkezdem a kémiai hátteret megmagyarázni.

A Centrummal ugyanazok a problémák, mint a multipro-val, szóval NEM, egyáltalán NEM FEDI LE az ásványianyag-igényt. Az ásványianyag része csak átmegy rajtad. Viszont legalább a vitaminok megvannak belőle és a Béres-cseppel kiegészítve jó kombó lehet. Csak akkor miért nem veszel már inkább olyan multivitamint, amiben csak vitaminok vannak.

2018. nov. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!