Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan változtassam meg a...

Hogyan változtassam meg a testkompozícióm?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a kondizást és teljesen tanácstalan vagyok. Pár éve 24kg fogytam életmódváltással de most végre szeretnék formásodni, izmosabb, sportos külsőt. Tömegnövelő majd szálkásító időszak tényleg kiváltható a testkompozíció megváltoztatásával? Sok helyen olvastam ,hogy edzés előtt kell a ch és a fehérje ...de mi van edzés után !?valahol azt írják hogy elég csak a fehérje valahol meg hogy kell a gyors felszívódású ch a kiürült glikogén raktárak visszapótlásához. Inzulin érzékeny vagyok és nem tudom hogy a súlyzós edzés mellé hogyan táplálkozzak hogy ne zsírosodjak de fejlődjek.


(adat): 175cm/61kg


Válaszokat előre is köszönöm.

19/N



2019. márc. 10. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha súlyzóval kifárasztasz egy izomcsoportot, annak kiürülnek a gl8kogen raktárai. Edzés után ajánlott a tejsavófehérje turmix, mert sok fehérjét, szénhidrátot, és kevés zsírt tartalmaz. Továbbá folyékony tapanyagbola szervezet nagyon gyorsan magához tudja venni a szükséges tápanyagokat. De edzést követő 1 órán belül kell valami szilárd táplálékot is enni, amely zsírtartalma alacsony. Csirkerizs.


Ha tömeget növelsz, a kalória egyensúlynak pluszosnak kell lennie. A sokkolt és kifáradt izomszövet igyekszik több tápanyagot felvenni, mint amennyit elveszített, hogy felkészüljön a következő igénybevételre.


A buildershop oldalon komplett cikkeket olvashatsz a témáról.

2019. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!