Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alacsony sovány férfiként,...

Alacsony sovány férfiként, hogyan építsek izomzatot?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egyik ismerősömnél és ő edz és elég izmos bár nem sokkal magasabb, de az lényegtelen. És akkor elkapott az irigység, hogy én miért vagyok sovány.

Egyébként 20 éves, 172cm és 54kg körül vagyok. Tudom, elég gáz testsúly. Mindig is ilyen voltam. +/-2 kg, soha nem ment és ment fel több.

És akkor most rájöttem, hogy kéne tennem valamit ez ellen.

Először is, hogyan kezdjek bele? Az eddigi olvasásaim szerint jó étrend kell. De kb. semmi tapasztalatom nincs ez ügyben, hogy hogyan kell egy jó étrendet összerakni. Utána meg eddzés. Arról már találtam konkrétabb információkat.

És ezeket a testalakat típusokat mennyire kell komolyan venni? Valamelyik oldalakon szentírásnak tekintik őket valahol meg azt írják, hogy nem kell őket komolyan venni.

A segtséget előre is köszönöm!



2019. ápr. 29. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Kalóriatöbblet (normális kajákkal) + ugye edzés.. De nagyrészt kaja számít.
2019. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazából tiszta étkezés, sok hús, sok fehérje tartalmas ch és kevés zsír.
2019. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
BCAA és glutamin kell neked. Anélkül bele se kezdj!
2019. ápr. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Egy tömegnövelő étrendhez kell 2 gramm fehérje / zsírmentes testtömeg.

4-5 gramm szénhidrát / zsírmentes testtömeg

1 gramm zsír / zsírmentes testtömeg.


Legyél kalóriatöbbletben naponta (kaloriabazis.hu)

Edz relatíve nagy súlyokkal és csinálj összetett alapgyakorlatokat heti 12-14 szériában, kettéosztva

2019. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mennyit jelent a relatíve nagy súly?
2019. máj. 1. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mennyit jelent a relatíve nagy súly?"

Mivel relatív, ezért nem lehet megmondani. Mondhatnám, hogy pl. fekvenyomásnál 100kg szériába, de ezzel semmire sem mész. Annyival csináld, amivel elbírsz 6-8 ismétlést, 1-2 perc pihenővel. Persze nem az első hónapban. Akkor a szabályos mozgást sajátítsd el, váljon reflexszerűvé

2019. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!