Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki mit gondol Schmid Julia...

Ki mit gondol Schmid Julia magyarázatáról, miért lépett vissza az olimpiától?

Figyelt kérdés

Teljesen érthető, hogy csak védett személyeket engednek a versenyzők közé, nehogy szétterjedjen köztük a vírus. Lehet, hogy ezt formálisan túl későn közölték a sportolókkal, de egy sportolótól elvárható, hogy alapból legyen annyi esze, hogy nem megy ki védettség nélkül az olimpiára, ahol 1. lebetegedhet (a japánok vmiért alig lettek átoltva), 2. terjesztheti a vírust és megbetegítheti sporttársait.

Idehaza április, de főleg május óta csak az nem kap egyből oltást, aki 1. nem kéri, 2. vmilyen érzékenység (pl. anafilax sokk) miatt nem oltható. Állítólag akut, levert állapottal járó betegség miatt nem volt oltható. De ez már kb. 3 hónapja tartott? Közben napi szinten edzeni azért tudott?

Értelmetlen butaság volt a MOB-tól, hogy csupán egy héttel a verseny előtt állították válaszút elé, de ha akkor megkapja az oltást, az valószínűleg max egy napot vesz ki az edzéseiből, egy héttel a játékok előtt, de lehet, hogy egyáltalán meg sem érzi a mellékhatást. Az esélye bőven meglett volna, hogy úgy szerepeljen, ahogy egyébként is szerepelhetett volna. Visszalépésével viszont önként lemondott minderről. (Csak jegyezzük meg, van sportolónk, aki friss térdsérüléssel, más hányás-hasmenéssel is, de kitartott és tovább versenyzett, akár még győzött is.)

Totális logikátlanságnak látom döntését. Ha mindenhogyan rossz formában volt, mindenki elfogadta volna, ha amiatt nem megy tovább. Így viszont csak egy szuritól félő hisztis ovis kislány képe marad meg bennünk belőle. Magam részéről sajnos azonosulni tudok egy több helyen idézett kommenttel, hogy belátta, ez a döntés kellett ahhoz, hogy így legalább írjanak róla egy-két cikket. Ha tényleg ez van, akkor még ezt a gyk-kérdést sem érdemli meg, ezzel is csak az a célja teljesülne, hogy róla legyen szó.

Szerintetek?


2021. júl. 27. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Azt tudod hogy ahol a sportolok elvannak szállásolva mennyi fertőzött van??? Na volt értelme az oltásnak?

És megértem őt ,igazat adok neki , nem akarja beoltatni magát az ő döntése,nem lehet rákényszeríteni.

Te biztos valami oltás akziviata vagy...

2021. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

"Hét nappal a viadal előtt kaphattam volna meg az első adagot, amiről tudjuk jól, még nem biztosított volna semmilyen védettséget az olimpia idejére - nyilatkozta - viszont, a mellékhatások veszélyeztethették volna a szereplésemet, én pedig ezt nem akartam kockáztatni."


Öregeknél van alig, sok esetben semmi mellékhatás. A szlalom kajak-kenuban hatalmas erőket kell mozgósítani, egy-két napos lázas állapot, felkar fájdalmak, biztosan visszavetette volna a teljesítményét. Jól döntött, nem szerette volna, ha a neve az indulók utolsó helyén jelenik meg a tabellán.

2021. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Nekem magyarázkodásnak tűnt. Ő nem oltásellenes, de eddig nem oltatta be magát :D Még ott is beadatta volna, de hát a mellékhatások. Inkább feladta azt, amiért dolgozott évekig?????? Fura. Főleg, hogy a legtöbb embernél semmilyen mellékhatás nem volt. De ő már rögtön megelőlegezte magának, hogy tuti lesz.

Persze a NOB meg MOB volt a hülye, hogy egyáltalán kimehetett olyan, aki nincs oltva.

2021. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Ennyit arról hogy "nem kötelező az oltás senkinek".

Nyilván az szomorú hogy emiatt visszalépett, és nem indulhatott az olimpián, de abból a szempontból jól tett, hogy nem hagyta hogy a vakcinamutyis fidesz diktáljon neki. Meg látjuk mennyit ér az oltás, elvileg mindenki be van oltva mert csak úgy lehet odamenni, gyakorlatilag meg minden nap derül ki újabb és újabb emberekről hogy hopp ez is koronás az is koronás, karantén, nem indulhat stb. Semmit se érnek az oltások, pláne a sok laborban gyártott újabb és újabb "mutáns" ellen, most épp a deltát vagy mit engedték szabadjára a laborból, az ellen meg bevallottan nem jó semmi.

2021. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%

#2 Te nem tudom miről beszélsz, de nekem van ismerősöm aki huszonéves, és egy hátig fetrengett a ruszki vakcina után, rosszabbul volt mint sokan akik a koronát "élseben" kapták el. Apám meg anyám is mindkét oltás után 2-3 napig betegek voltak. Pont hogy azt vettem észre minél öregebb valaki annál inkább nincs semmi mellékhatása, idős rokonaimnál valóban nem nagyon olt semmi.

Ezek alapján egy sportoló minek adassa be, hogy utána a rosszullét miatt úgyse tudjon versenyezni? Akkor inkább logikus hogy eleve ki se megy.

2021. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Ez a csaj nyilván egy antivaxxer idióta, de nem meri kimondani, mert tudja, hogy szétalázná érte az orbánmédia.

Hagyjuk már ezt a mellékhatásos szöveget. Ha igazi sportolók, akik tényleg nagy tétre játszanak és érmekért harcolnak, be tudták oltatni magukat, akkor egy ilyen Julia Schmid szintű huszadrangú nímand is tudott volna találni rá időpontot a bizonyára jaj-de-zsúfolt naptárjában :)

2021. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

egy csomó élsportoló nő képes szétcseszni tabikkal a hormonháztartását, hogy a felkészülésbe ölt rengeteg munka ne menjen veszendőbe amiatt, mert a verseny idején jön meg neki

akkor egy sz.ros oltás hogy nem fér bele?

mindenki tisztában volt a helyzettel. még tavasszal válaszút elé kellett volna állítani.

2021. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hypno ***** válasza:
19%

#7


Más farkával viszonylag könnyű és kockázatmentes verni a csalánt.

2021. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönet a válaszokért.

A jellemzően rövid lefolyású immunreakción túl a lokális izomfájdalom, ami akár napokig zavarhat (bár nem bénítóan) egy sportolót a felkészülésben, de minden további nélkül adható combba is, ahol egy kajakozónak elviselhetőbb.

Valahogy nem tudom ezt a döntést összeegyeztetni az élsportolói mentalitással. Még kint Japánban is azon vacilált, induljon-e, vagy visszakozzon? Talált egy ürügyet, hogy miért áll el a nagy lehetőségtől? Olyan, mint amikor egy olimpikon hajlandó azért visszalépni, akár elveszteni elnyert pozícióját, mert kikészül az állandó vérvételi, vizeletminta-adási kötelezettségektől. Talán nem mondják el nekik, hogy az olimpiai szereplés mindezekkel jár? Megértem, hogy van, akit ilyesmi lelkileg kikészít, de mivel jelen esetben mások iránti felelősségről / felelőtlenségről is szó van (mint ahogy a gyerekkori kötelező oltások esetén is, elkerülendő komoly járványok feléledését), ez valahogy számomra nagyon távol áll a sportemberi helytállástól. Legalább ne erre fogja, ha úgy dönt, nem indul.

2021. júl. 27. 20:08
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

"Más farkával viszonylag könnyű és kockázatmentes verni a csalánt."

hol itt a más farkával? a többséghez hasonlóan képes voltam beoltatni magam, pedig külföldre sem készülök, nemhogy olimpiára

2021. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!