Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki találta ki azt hogy hajnalb...

Ki találta ki azt hogy hajnalban legyenek az úszás döntők? (olimpia)

Figyelt kérdés
Várom Milák döntőjét, már pusztulok el az álmosságtól mert egyszerűen képtelenség ilyenkor ébren maradni. És nem is csak arról van szó hogy dolgozni megy-e valaki reggel, ha itthon vagy akkor se lehet hajnal 3-4 órakor ébren lenni. Ki volt az az idióta aki ilyenkorra rakta a döntőket? Ilyenkor japánban is még csak délelőtt van (7 órával vannak elvileg előrébb). Francért nem lehetett helyi idő szerint esti döntőket rendezni, ami itt délelőtt-kora délután lett volna? A sportolóknak és a nézőknek is szívás.

2021. júl. 28. 03:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, legalább megérte kivárni. :D
2021. júl. 28. 04:01
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Amerikai tv-sek. Ők kérelmezték és megkapták. Én idén jobban pártolom azt, hogy korán levefekszek és korán kelek
2021. júl. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy olimpiát nem lehet úgy megszervezni, hogy minden országnak ideálisak legyenek az időpontok.
2021. júl. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ebben teljesen igazad van, viszont úszásnál a megszokott, amit szinte mindig követnek az az, hogy az adott helyi idő szerint délelőtt előfutam, délután elődöntő, döntő és ez most japán idő szerint sincs így. Átlagban délután jobbat szoktak úszni az úszók is.
2021. júl. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hypno ***** válasza:
100%

Amelyik ország nagyobb pénzeket fizet a közvetítési jogokért - ez jellemzően valamelyik amerikai tv csatorna szokott lenni -, annak meg több szava van.


Szerencsére ezek az időpontok minden sportolónak dél közeliek, így a versenyeken senki nincs előnyben.


A kedves néző meg alkalmazkodik.

2021. júl. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai TV-ké a közvetítési jog, ők diktálnak. Nekik pedig ez a megfelelő időpont.


Én azt csinálom, hogy lefekszem 9-10 között, és felébredek az adott döntő (vagy egyéb verseny, amit nézni akarok) előtt 5-6 perccel. Így alszom előtte is, meg ha úgy van, majd a versenyek után is. De ma pl. nem aludtam vissza a vízilabda meccs után.

2021. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Egy olimpiát nem lehet úgy megszervezni, hogy minden országnak ideálisak legyenek az időpontok."


Nem is minden országnak kellene ideálisnak lenni, hanem a sportolóknak.

2021. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hypno ***** válasza:
16%

#7


Azért egy profi sportoló délelőtt 11-kor már biztosan tud versenyezni.


Pláne egy úszó, aki gyerekkorától kezdve hajnal hatkor már a medencében van.

2021. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nyilván tud, versenyeznek is. De azt eddig minden versenyen láthattuk, hogy a délelőtti elődöntőkben gyengébben, mint a délutáni futamokban. Hajnalban a medencében nem versenyeznek, nem a legjobb formájukat kell hozniuk. A sportolók nem gépek, nem gombnyomásra működnek bármikor hibátlanul. Van, aki könnyen átáll, van, aki nehezen. De pl az amerikai úszók nagyon kritikusak a délelőtti döntők miatt, pedig az ő országuk nyomására kerültek oda.
2021. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom de én délután szoktam nézni (fél 1-kor kapcsolom be) és szinte mindennap eddig úszás előfutamok mentek, aztán meg torna. Ezeket nézem csak mert ezeket adják amikor tudom nézni.
2021. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!