Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Lehet-e belőlem Forma-1...

Lehet-e belőlem Forma-1 versenyző vagy versenymérnök?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok,már évek óta foglalkoztatnak az autó és motorsportok,főleg a Forma-1.Nem,nem csak a pilóták miatt nézem,elsősorban maga a versenyzés és a műszaki háttér az,ami lenyűgöz.Az lenne a kérdésem,hogy Magyarországról hogyan lehetne valaki ha nem is Forma-1,de nemzetközi szinten elismert autóversenyző?Infókat találtam a neten autóversenyzésről,de sehol nem írnak konkrétumot hogy hova tudnék esetleg elmenni képezni magam,vagy hol keresnek amatőr pilótákat,hogy legalább ki tudjam próbálni magam? Persze tudom, hogy Magyarországon elég csekélyek a lehetőségek,illetve tudom,hogy hátrány,hogy lány vagyok és a pénzügyi ráfordítással is tisztában vagyok, tudom hogy nagyon nem olcsó mulatság, de mindezeken kívül érdekelne hogy mit tudnék tenni azért hogy picit közelebb kerüljek ehhez az álmomhoz.

Viszont mivel valószínűleg ez soha nem lesz több egy szép álomnál,persze gondolkodtam egy B terven ami egy fokkal elérhetőbb.Versenymérnök szeretnék lenni,vagy ha ez sem jön össze,akkor is mindenképpen egy nagy vágyam egy Forma-1-es csapatban dolgozni.Ehhez milyen tanulmányokat kell folytatnom,milyen főiskolát kell végeznem és hol,illetve hogyan juthatok el nagyobb csapatokig?



2021. aug. 31. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet.

Ahhoz hogy egy pilóta programba belekezdj, már idős vagy. A mai F1-es pilóták már 4 -5 évesen gokartoztak, 9 évesen már eredményeket mutattak gokartban, aztán kezdtek feljebb lépkedni a motorsport ranglétráján.

Más szakágakban sem keresnek sehol amatőr pilótákat. Mindenhol működik a tehetséggondozás, amit legalul kell kezdeni, de az is egy vagyon.

Versenymérnök sem leszel, ha most kezdtél el ezen gondolkodni.

Egy csapatnál dolgozhatsz a paddockban, a box-csapatban, a logisztikán. Ehhez kell magas szintű nyelvtudás, és valamilyen speciális szakma ismerete, meg hatalmas szerencse. Erről a csapatok nyilvános kommunikációs csatornáin tudsz érdeklődni. Sok nő van a paddockban, és vannak ott magyarok is.

2021. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, kb erre a válaszra számítottam, de szükségem volt a megerősítésre.Köszönöm szépen:)
2021. aug. 31. 22:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán a legközelebb a Gran Turismo-val kerülhetnél a versenyzéshez. Ha tényleg jó vagy benne, legalább esportban ott lehetnél, meg régen volt a GT Academy, ahol végül igazi versenyző is lehettél, az egyik ilyen srác pl a Le Mans-i 24 órás versenyen is indult.
2021. szept. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
W Seriesben csak nők versenyeznek, formaautóval. Volt ott tavaly vagy tavalyelőtt egy magyar lány is, Keszthelyi Vivien, szóval egyáltalán nem lehetetlen, maximum az F1-be bekerülni.
2021. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Versenyző biztosan nem leszel már. De ha utána olvasol pl. a mostani sikeres csapatvezetők történeteinek, akkor az kb. a bármi lehet kategória.

Persze nem árt a magas szintű angol tudás, tapasztalat a versenyzésben és egy BME diploma.

2021. szept. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Redditen rendszeresen felteszik ezt a kérdést, hogy hogy lehetne a Forma 1-ben dolgozni. Na nem ilyen elszállt módon, mint ahogy te (versenyző vagy versenymérnök lol) de a lényeg, hogy szoktak néha F1-es mérnökök válaszolni. És amit szinte egybehangzóan állítanak, legalábbis az angliai bázisú csapatoknál dolgozó mérnökök, hogy az emberek döntő többségét néhány konkrét brit egyetemről veszik fel, amikkel jó a kapcsolatuk, megbíznak bennük, ismerik a színvonalát, tananyagát, stb. Nagyon durván jónak kell lenni, ha magyar diplomával akarsz F1-be kerülni, legyen az gépészet, közlekedésmérnöki, villamosmérnöki vagy akármilyen szakirány.

Ha igazán elszánt vagy, akkor az első lépés hogy kideríted, hogy melyik az a néhány egyetem és azon belül szakirány, ahonnan az F1-es mérnökök kikerülnek, pl. LinkedIn-en végignézel annyi F1-es profilt, amennyit csak tudsz, és megcélzod magadnak ezen brit egyetemek egyikét. Ha mégis BME-s diplomával akarod megpróbálni, akkor 10x nehezebb dolgod lesz egy alapból is nagyon nehéz úton.

2021. szept. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6# talán picit félreérthetően fogalmaztam,de én teljesen tisztában vagyok vele,hogy ez számomra teljesen elérhetetlen,szimplán csak eljátszottam a gondolattal,hogy mi lenne ha.



Már utána olvastam jó pár dolognak,szóval nem vagyok annyira elveszett mint amilyennek talán tűntem,évek óta követem az autó és motorsportokat,nem csak az F1-et,igyekszem a közvetítés félmondataiból is valami infót magamba szívni,csak érdekelt,hogy az internet népe hogyan látja a helyzetemet:) Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget!

2021. szept. 2. 18:00
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom be, versenymérnök, miért ne lehetnél - kötve hiszem, hogy azt 16 éves kor előtt el kellene kezdeni. Egyetemi végzettség kell hozzá, azt meg szerintem mindenki minimum 23 évesen szerzi meg. A konkrét versenymérnökösködéssel csak az a baj, hogy Magyarországon nem nagyon van ilyen szak, de külföldön simán találni. Ha viszont beéred más szerepkörrel a garázsban, akkor itthon is vannak megfelelő specializációk az egyes mérnöki szakokban - itthon is lehet járműtervezést, szimulációt, vegyészetet tanulni. Ha jól tudom, Lewis Hamilton versenymérnöke adat mérnök (data engineer) volt a csapanál mielőtt megkapta volna ezt a szerepet. De a Mercédesz YouTube csatornáján vannak ilyen "my job in F1" videók, érdemes nézegetni őket ötletgyűjtéshez.

Szóval szerintem legyen az első célod az, hogy találd ki, mihez van affinitásod, kerülj be egy jó egyetem megfelelő szakára, jól válassz szakirányt/specializációt, és már az egyetemi tanulmányaid alatt érdemes megpróbálni gyakornokoskodni vagy valami egyéb módon közelebb kerülni az F1hez.

Redditen is van pár sztori arról hogy egy-egy ember hogy került az F1be, illetve twitteren néha megosztank ilyen F1-es álláslehetőség pályázatokat illetve az ezeket összefoglaló honlapok linkjeit.

Meg még az jutott eszembe hogy van pl. a Zengő motorsport mint magyar autóversenyző csapat de biztos van más is (én sajnos csak F1ben vagyok tájékozott), ahol valószínűleg több esélyed van dolgozni mint mondjuk a Ferrarinál.

2021. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: a versenymérnökön csak azért nevettem, mert az még F1-es berkekben is top VIP pozíció. Persze, elméletileg bárki lehet bármi, de ez kb olyan mintha valaki azt kérdezné, hogy mit csináljon, ha a Real Madrid kezdőcsapatában akar játszani. Nem eszik olyan forrón a kását.
2021. szept. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Általában nem a F1-ben szoktak kezdeni a mérnökök, ahogy a versenyzők sem.
2021. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!