Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az igaz, hogy halálos baleset...

Az igaz, hogy halálos baleset történt a 2008-as Indianapolis 500 versenyen?

Figyelt kérdés
Most néztem pár perccel IndyCar versenyeredményeket, és eszembe jutott, hogy 10-12 egy autós oldalon olvastam a 2008-as Indy 500 eredményeit, és a Chris Gerdes nevű versenyzőhöz ki volt írva, hogy: DNF, Fatal crash. Megkérdeztem tesómat erről (ő nézett régen IndyCar-t), és ő azt mondta, hogy élő adásban látta Chris balesetét. Mondta, hogy az egyik kanyarban elvesztette uralmát az autója felett és a falnak csapódott nagy sebességgel és 3-4 nappal a baleset után meghalt. Még azt is elmondta, hogy a Target Chip Ganassi Racing-nál versenyzett. Igaz ez? Nem találtam videót a balesetről YouTube-n, és az oldal nevére sem emlékszek, amin régen láttam kiírva az eredmények közt. Valaki tud erről többet? Ha valakinek van videója/több információja erről, akkor az írja le kommentben. Előre is kösz és helló!

2023. szept. 5. 22:21
 1/9 A kérdező kommentje:
10-12 éve*, rosszul írtam, javítva.
2023. szept. 5. 22:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy így hívták ezt a versenyzőt? Mert sehol semmit nem találtam róla.
2023. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az Indy 500-on utoljára 1996-ban fordult elő, hogy versenyző életet veszítette (és akkor sem magán a versenyen történt az eset).

Egyébként nemigen szokás olyat írni az eredményekhez, hogy "DNF fatal crash", legfeljebb a kiesés okát, pl. "accident", "collision", stb.

2023. szept. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nevű versenyző nem állt rajthoz a 2008-as Indyanapolis 500 versenyen.
2023. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nem az Indy 500-on történt ez. Tegnap kerestem több adatot erről a versenyzőről, és azt írták valamelyik oldalon, hogy egy tesztfutamon történt a baleset 2008, Május-ban (azt nem írták, hogy melyik napon).
2023. szept. 8. 19:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor a tesóm szerintem nagyon átb*szott, amikor mondta, hogy élőben látta ezt.
2023. szept. 8. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Amerikában még tavaly is sokan látták Elvist.

Szóval ne szólj egy szót sem, neked legalább nem kellett egy átb@szásért a nagy vizen túlra utazni, itthon is megkaptad a tesódtól.😁

2023. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez valami elb..zott fanfiction amit itt vezetsz gyk-n or what
2023. szept. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Verseny közben 73-ban volt utoljára halálos baleset. Edzésen is 96-ban. Ilyen nevű versenyző meg nincs és nem is volt.
2023. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!