Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Massa jogászai miért gondolják...

Massa jogászai miért gondolják, hogy jár neki a 2008-as VB cím?

Figyelt kérdés

Maga a csalás önmagában nem befolyásolta volna a brazil pozícióját a 2008-as Szingapúri futamon; kellett hozzá a csapatának a banális hibája is. Még ezt követően sem volt minden veszve, de ő össze-vissza kóválygott a pályán, pedig egy 8. hely már elég lett volna a címéhez.


A futam eredményét mire fel kellene törölni? Oké, zárják ki Alonsot meg a Renaultot, de a többieket miért szivatnák? A derekasan küzdő Rosberg, Coulthard stb. és csapataik kihozták a maximumot az adott körülményekből, ami a Ferrarinak nem sikerült.


Másrészt miből gondolják, hogy ha azonnal törlik a futam eredményét, ugyanígy alakult volna a következő három futam a szezonban? Nyilván Japánban Hamilton nem megy bele a Massa elleni adok-kapokba, Brazíliában pedig nem a biztonságra ment volna.


2023. szept. 15. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a szándékos csalás nélkül eleve nem kényszerült volna abba a szituációba, ami a boxutcás hibájukhoz is vezetett. Plusz igen komoly jogalapot ad a dolognak, hogy Ecclestonék még bőven az idény vége előtt tudomást szereztek arról, hogy elcsalták a futamot, de tudatosan el is hallgatták ezt.
2023. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"eleve nem került volna abba a szituációba" - ez így valószínűleg nem igaz, mivel Barrichello autója is megállt Piquet balesetét követően. Mivel akkor még nem volt VSC, minden bizonnyal ugyanez lett volna a kimenetel


Másrészt ilyen helyzet (boxkiállás SC alatt) kb. 4-5 futamonként megesik mindenféle csalás nélkül. Csak magát okolhatja a Ferrari csapata.

2023. szept. 17. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak épp jogilag köze nincs egymáshoz két szituációnak, ha az egyiket egy váratlan baleset vagy műszaki hiba okozza, a másikat pedig szándékos csalás.
2023. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mert ügyvédként ha nem a lehető legoptimistább forgatókönyvet tűzöd ki célul, akkor kábé be is fejezheted a pályafutásodat.
2023. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy törölve lenne a futam eredménye. A többiek egyszerűen reagáltak arra, hogy be lett küldve a Safety Car. Oké, hogy a futam kulcspillanata egy szándékos csalás eredménye volt, de a többiek szempontjából mégiscsak egy futam volt a sok közül, amit ugyanolyan derekasan teljesítettek, mint bármelyik másikat. Egyébként máskor is előfordult, hogy nem véletlen baleset, hanem szándékos akció következtében lett beküldve a safety car, például amikor a pályán rohangászott egy skót szoknyás faszi a Brit nagydíjon.
2023. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként rossz nézni ezt az egész hercehurcát. Egész idáig az utókor úgy emlékezett vissza Massára, mint aki egy hajszállal alulmaradt a roppant szoros 2008-as bajnoki küzdelemben, de abszolút sportemberhez illő méltósággal viselte a vereséget. Most meg így 15 év után jön ezzel a jogászkodással - minek?
2023. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!