Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Liam Lawson nevét hivatalosan...

Liam Lawson nevét hivatalosan hogy kell kimondani?

Figyelt kérdés
A közvetítések alatt a Wéber mindig "Lózon"-nak mondja. A másik kommentátor meg rendszeresen "Lószon"-nak. Melyik a helyes?
2023. szept. 16. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

A Law-t "ló(u)"-nak, a son-t "szán"-nak kell(enne) ejteni.

Tehát helyesen Lájem Ló(u)szán.

A kommentátorokra ne hallgass, ők Leclerc nevét is évekig "Löklerk"-nek ejtették.

2023. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

az #1-es válaszadó nem tudom, honnan veszi ezeket.

magyaros közelítésben a Líem Lószon teljesen megfelelő.

ő maga is nagyjából így ejti:

https://www.youtube.com/watch?v=IDftSRhr3fk&t=13s

(egyébként bár a mai időmérőt nem láttam, de múlt héten még Wéber is Lószon-nak ejtette, tehát SZ-szel, nem Z-vel)

2023. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát a tegnapi időmérőn, meg előtte a szabadedzésen is tisztán Z-vel mondta. Ezért tettem fel a kérdést, mert nekem úgy nagyon furcsán hangzik.
2023. szept. 17. 07:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Wéber már akkora szakértőnek hiszi magát hogy utána sem néz az ilyesminek. Egy prick a csávó
2023. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!