Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki nyerne? Birkózó, vagy judos?

Ki nyerne? Birkózó, vagy judos?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, mind a két szabályrendszerben harcolnak egymás ellen.


Egyszer nekem valaki azt mondta, hogy a komolyabban versenyző judosokat, gyakorlásból birkózó versenyekre is kötelezően elküldik, és simán megnyerik ezeket az eseményeket a birkózókkal szemben. Ennek mennyi alapja van?


2023. szept. 18. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"a komolyabban versenyző judosokat, gyakorlásból birkózó versenyekre is kötelezően elküldik, és simán megnyerik ezeket az eseményeket a birkózókkal szemben."


Marhaság.

2023. szept. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én úgy hallottam még annó, attól függ hogy vannak felöltözve. Ha pld fecskében, akkor a birkózónak van nagyobb esélye, mivel test-test ellen ő a jobb. De ha bő ruhában vannak, amibe a cselgáncsos bele tud kapaszkodni akkor ő az esélyesebb.
2023. szept. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 fecskének hívják a birkózó ruhát?
2023. szept. 18. 23:53
 4/10 anonim válasza:
100%
Nem, azt csak példának mondtam, ha meztelenül vannak, vagy ilyen testhez álló ruhában amit a másik nem nagyon tud megfogni akkor a birkózó van előnyben.
2023. szept. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kicsivel több esélye van a birkózónak szerintem
2023. szept. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani, ha meg lehetne, akkor semmi értelme nem lenne a különböző sportolnak, akkor lenne egy, az az egy ami fenmaradt a többivel szemben, hiszen lenyom minden mást.


Tapasztalat, elhivatottság, a sport ismerete, reflexek, szerencse… rengeteg tényező kell a győzelemhez.

Nem lehet megmondani ki nyerne, az akinek jobb napja van… vagy aki két kávét ivott már aznap :D

2023. szept. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden szabályrendszer meghatározza a küzdelem stílusát, ezért aztán teljesen felesleges ezeket összehasonlítani.


A birkózó pl. mindent megtesz majd, csak hogy ne fektessék a hátára (mert az akkor tus, és vesztett), a judos meg simán keresi a lehetőséget, mert az ő szabályai szerint meg semmi probléma nincs, ha a hátán fekszik és lába közt van az ellenfél, sőt, egy csomó támadást tud onnan indítani.


Állásban számít a ruha léte, vagy nem léte, a birkózó stílusa (kötött-, vagy szabadfogású inkább, tehát gáncsok vannak-e, lábra támadás van-e)...


Kb. mindkét sportoló jó mókának fogja fel az ilyen küzdelmet, de komoly sportértéket egyik sem tulajdonít neki.

2023. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a bírkózó.

Mert maroklőfegyvere van.

2023. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden az adott harcosokon múlik, és csak kevés a harcrendszeren amit éppen űznek.

Én pl barnaöves cselgáncsozó vagyok, de még versenyen is úgy finomkodok az ellenfeleimmel mert véletlen sem akarok kárt tenni bennük, hogy sokszor emiatt maradok allul. Míg van olyan csoporttársam, aki egy állat, zöld övvel is félek tőle ha sparringolunk. Mert ő ha vérszemet kap, bántani akar.

2023. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9 egyikőtök sem jól csinálja, a kettő között lenne a megfelelő út szerintem
2023. szept. 19. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!