Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik F1-es korszak volt a...

Melyik F1-es korszak volt a leggyorsabb szerintetek tempóban?

Figyelt kérdés

Szerintem a 70 es évek az valami elképesztően brutális volt.

Iszonyat tehetség,reflex, idegrendszer kellett,hogy azokat a szörnyetegeket irányitani tudják.


Illetve ki volt szerintetek minden idők legjobbja?


2023. okt. 10. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre nagyon könnyű válaszolni. Az F1 történetében a leggyorsabb autó a 2020-as Mercedes volt. A leggyorsabb korszak is ez, nem nagy meglepetésre.


Kihívásnak biztos izgalmas lehetett a régi kor. Akkoriban tényleg az életeddel játszottál. Akkor kezdtek rájönni, hogy van aerodinamika is a világon. Az nagy erő kis leszorítóerő kihívás lehetett, főleg nem hibázni. Viszont egy 70-es pilóta egy mai autóba körbe sem menne a pályán. Egy mai autó nagyon komplex, több idő beindítani, mint egy boeing 747-est. A fizikai erőhatások nagyon nagyok, főleg a G erők és a több tonnás leszorítóerő. Így nem is lehet összehasonlítani a régi időket a maiakkal, ahol a legutolsó Stroll is professzionálisabb, mint Niki Lauda fénykorában.


De ha úgy vennénk, hogy mindenki egy korban versenyez, azonos körülmények között, akkor meg nem lehet megmondani. Senna? Schumacher? Hamilton? Prost? Sőt az is lehet, hogy olyan lenne a legjobb, akinek nincs is annyi címe, mert nem kapott olyan autót, Alonso a példa. Szóval sok ember lehet.

2023. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen,sokan baleseteztek is illetve haltak is meg.

Jochen Rindt volt az aki lassúnak találta a Lotust így levetette a szárnyakat,bele is halt. De így is világbajnok lett. De ez tükrözi,hogy mekkora egy zseni volt,hogy abban a korban mennyire eltudott osztódni a mezőny győzelmi esélyei, kinek mi feküdt jól illetve az autójával,hogy tudott éppen azonosulni. Nagyon lazán vettek mindent.

De aki tehetséges az mindegy milyen korban van meg,hogy milyen autó van alatta.

Lauda most is kiváló eredményeket érne el, ez nem kérdés szerintem. Nyilván nem úgy kell értelmezni,hogy azt a nyers Laudát kell átültetni 1975-ből 2023-ba mert akkor nem, de a mai alapokkal simám menne neki.


Én Schumachert sosem tartottam bajnoknak. Aki szerintem a legjobbak között van:

Mansell,Prost,Senna, Hamilton,Alonso,Clark

A jelenlegi nagy kedvenc meg Piastri.

2023. okt. 11. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!