Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Esteban Ocon miért ennyire...

Esteban Ocon miért ennyire ellenszenves sok embernek? Mivel érdemelte ki ezt?

Figyelt kérdés

Tudom hogy megvan neki a "híre", de pont ez az amit nem értek teljesen, hogy mi után kapta. Hosszú évek óta minden F1 futamot láttam, amióta ő debütált minden versenyét láttam neki is. Az tény hogy volt 1-2 érdekes megmozdulása, mint mikor kiütötte a versenyben vezető Verstappent Brazíliában, vagy Alonsoval valamiért híresen "jóban van" az utóbbi időben, de ezzel együtt sem lóg ki nekem annyira lefelé mint extrém sportszerűtlen vagy bunkó versenyző. Úgy értem mindenkinek voltak kérdéses manőverei az évek során, Verstappen, Hamilton, Alonso, Perez, Sainz vagy Norris se makulátlanok, meg szerintem kb. senki se (jó, talán Piastri.) :D

Oconban nem látok semmi kirívót. A nyilatkozatai rendben vannak, most is egyike volt azon keveseknek akik kiemelték hogy reméli jó szórakozást tud majd nyújtani a szurkolóknak is Vegasban, a rádióban sem rémlik hogy verseny közben annyira őrjöngene mint mondjuk Tsunoda vagy anno Kimi... A versenyzésbe meg nagyonis beleéli magát, nem lógja el a dolgot, a múltkor is egy teljes versenyt töltött el telehányt sisakban, azt mondta őt előbb ölik meg mint hogy önszántából feladja a versenyt. Lehet kicsit fanatikus, de ez még nem bűn...

Nem védeni akarom, csak érdekel, hogy ő mivel vívta ki annyi ember ellenszenvét, és lett a mezőny egyik leggyűlöltebb figurája?



nov. 21. 01:55
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Mindenkivel összeakad, így mindenki rajongóját magára haragítja.
nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem múltkor nem köszönt a tescoban.
nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a " mezőny egyik leggyűlöltebb figurája” ?
nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Oconnak van egy sor unszimpatikus vonása, amik bizonyos mértékig minden versenyzőben jelen vannak (hisz különben a közelébe se kerülnének az F1-nek), de az ő esetében hatványozottan jelentkeznek. Ilyenekre gondolok, mint hogy: oké, a többiekkel is van, hogy mutogatnak a másikra vagy kifogásokat gyártanak, de Ocon részéről olyat még nem láttam, hogy bármilyen esetben elismerte volna legalább a részleges felelősségét. Egyszerűen semmi nem lehet az ő hibája. Nem csak a klasszikus eset, amikor lekörözöttként kilökte a futamot vezető Verstappent, hanem sok kisebb dolog is, ez például nagyon tipikus:

[link]

Három büntetést kapott a futamon, ebből kettő volt az ő hibája (a szabálytalan felállás és a boxutcai gyorshajtás), de mindkettő után csak a vállát vonogatta hogy nem érti a büntetéseket, mások is szabálytalanok voltak és különben is, ő mindig így szokta.

A másik, hogy nagyon nehéz őt csapatmunkára bírni, legyen szó akár arról, hogy egy kis szélárnyékot adni a másiknak a gyors köréhez, vagy elengedni ha más stratégián van, vagy nyílt küzdelem esetén kicsit óvatosabbnak lenni vele, hisz ütközés esetén az egész csapat hétvégéjének gatya. Nyilván minden versenyző elsősorban a saját érdekeit nézi és időnként ő is megteszi ezeket a dolgokat ha komolyan rászól a főnök, de megkockáztatom, a 20 versenyző közül rajta érzem a legkevésbé a hajlandóságot, ami elég nagy szó.

És ott vannak egyéb arrogáns megnyilvánulások, mint hogy pironkodás nélkül kijelenti, hogy simán egy kategóriának tartja magát Alonsóval, Hamiltonnal, Verstappennel, az elmúlt idők abszolút top versenyzőivel

[link]

[link]

Szóval összességében ilyenek miatt. Habár gyűlöletnek nem mondanám, inkább úgy, hogy sok F1-rajongó nem kedveli.

nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Nálam akkor ásta el magát mikor kb. gyilkossági kísérletképpen az o'rouge-ra vezető egyenesben elkezdte a falra szorítani Checko-t és még csapattársak is voltak! Teljesen felesleges és értelmetlen húzás volt.
nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!