Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Van rá esély hogy Felipe...

Nem.
márc. 15. 20:48
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Esélye van, de ha sikerül is, nem egy elegáns módja a világbajnokká válásnak, a közvélemény sosem fogja elismerni igazi bajnoknak, rengeteg F1 rajongót maga ellen fordít. Amit valóban nyer vele, az a vele járó kártérítési pénz, amit megítélnek neki. Azt a versenyt valóban már akkor érvényteleníteni kellett volna és 2008-ban tényleg megérdemelten lett volna bajnok, de azóta túl sok idő telt el.
márc. 15. 20:59
 3/10 A kérdező kommentje:
Na meg az sem biztos, hogy ha mondjuk a szingapúri nagydíjat megnyeri, akkor megnyeri a vb-t is. Lehet akkor másképp alakultak volna a hátralévő futamok.
márc. 15. 21:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak utólag semmit variálni. Azzal magukat tennék komolytalanná. Nem ez volt az első eset, hogy csalás következtében nyert valaki vb-t (mégha itt nem is ez volt a csalás konkrét célja), meg nem ez volt az utolsó.
márc. 15. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nincs. Massa is nevetségessé teszi csak magát ezzel a hülyeséggel, pláne ennyi év után már...

Egy VB-cím nem egyetlen hibán megy el. Ilyen alapon akkor mondhatjuk, hogy a Magyar nagydíjon is elbukhatta a címet, amikor az élről füstölt el a motorja 3 körrel a vége előtt, vagy a szezon első részében, asszem a Maláj versenyen amikor nagy igyekezetében kipördült és a sóderágyba ragadt...

márc. 15. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Elméletben arra van esély, hogy az egész 2008-as szingapúri nagydíj eredményét - mivel a futam fő mozzanatát csalás idézte elő - érvénytelennek tekintik. Amivel úszna Hamilton ezen futamon szerzett 6 pontja (Massa pontjait pedig nem érintené, hisz ő a hírhedt boxutcai incidens miatt nem szerzett pontot). De még ez esetben is szerintem Hamilton maradna a hivatalos bajnok, csak a bíróság kimondaná, hogy ha akkoriban kiderül és követik a szabályokat, akkor Massának kellett volna a bajnoknak lennie, és az FIA-t (vagy az akkori Renault csapat jelenlegi jogutódját, ami egyébként az Alpine) kötelezik egy vaskos kártérítésre.

Massa erkölcsileg mindenképp veszít ezzel a vállalkozással. Már akkor sem lehetett tenni semmit, amikor 2009-ben kiderült a csalás, az évad akkorra rég lezárult, senki nem így akar bajnok lenni.

márc. 15. 23:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Visszaszívom, az Alpine-t biztos nem fogják támadni.
márc. 15. 23:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként egy dolgot mégis meg kellett volna tenni 2009-ben: hivatalosan a továbbiakban győztes nélkülinek tekinteni a futamot (ahogy az Armstrong által nyert Tour de France versenyek is győztes nélkülinek számítanak a doppingbotrány óta), azzal a kitétellel, hogy a futamon szerzett pontokhoz utólag nem nyúlnak hozzá. Mert az bizony hatalmas szégyen, hogy pont az az ember van nyilvántartva az első szingapúri nagydíjgyőztesként, aki győzelméért Briatore gátlástalanul falhoz csapatta a másik versenyzőjét.
márc. 15. 23:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Elméletben sincs rá esély. Az FIA sportszabályzat szerint a futam után x ideig lehet fellebbezni. Tehát a futam elvileg sem törölhető. Ettől függően változhat az eredmény, ha valami olyan történik utólag, a szabályzat szerint ennek a határideje az FIA díjátadó gálája előtti napokban jár le. Ennek dátuma 2008 december 12 volt. És van egy 3. lehetőség, ami felülírja az FIA szabályzatát, de ez doppingolásra vonatkozik. Így nincs semmilyen lehetőség. Egy normális bíróságon elég sok vb cím megóvható lenne, akár a 2021-es is, vagy egy rakás régi esemény vagy futam, főleg úgy, hogy régebben még több zsiványság volt. Ez egy sport, ahogy fúj a bíró olyan döntés születik. Van, hogy néha tévednek, vagy rosszul döntenek, de ez van sajnos.
márc. 16. 09:18