Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki a valaha volt legjobb...

Ki a valaha volt legjobb F-1-es versenyző?

Figyelt kérdés
jó,jó Schumi 7 vb...,de mi lett volna ha Sennának nem lett volna a balesete?De rengeteg jó pilótát lehetne melléjük sorolni.
2011. dec. 20. 13:13
1 2
 11/19 anonim válasza:

Látom Jim Clarkról mindenki megfeledkezik. Pedig ő is óriási zseni volt. Elég csak azt megemlíteni, hogy annak idején Ayrton Senna mikor felbukkant, sokan Jim Clarkhoz hasonlították.


Egyébként nálam ez a sorrend az első három helyen:

1. Senna

2. Clark

3. Fangio


De vannak még nagy zsenik. Pl. Prost, Lauda, Ascari.

És van olyan pilóta, aki ugyan nem nyert vb címet, mégis legendás alakja lett az F1-nek, erre a legjobb példa Gilles Villeneuve.

2011. dec. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Asszony hozz 1 kaját
2012. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 zenevilag válasza:
a mostani Vettel az örök Pedig Ayrton senna
2012. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Niki Lauda
2012. jan. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha Sennának nem lett volna a balesete 94-ben nem lett volna bajnok abba az évben és a szezon után vissza vonult volna. De szerintem nem az eredmények mutatják hogy ki mennyire jó, Senna jó volt de nem a legjobb. Ha nem halt volna meg ő is csak egy lett volna a múlt nagy versenyzői közül.

Én sok versenyzőt láttam már aki a legjobb volt szerintem Gilles Villeneuve. Ha nem halt volna meg sokra vihette volna, nem hiszem hogy rekordokat döntögetett volna, mert ő nem a pontra ment soha, hanem a győzelemre, ez a hozzáállás kevésbé volt kifizetődő már akkoriban is, de mindenképpen a legjobbak között volt.

2012. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Ha az elhunyt pilótákat nézem akkor nekem: Lorenzo Bandini, Jochen Rindt, Tom Pryce, Ronnie Peterson és Gilles Villeneuve. Ők voltak a favoritjaim (legalább is a videókat nézve, mert élőben egyiket sem láthattam vezetni).

A mai pilóták közül: Montoya (bár ő már nincs az F1-ben), Kimi, Hamilton, Rosberg, és Di Resta (utóbbi 2 ugyan még nem elég sikeresek, de nagyon tehettségesek).

2012. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Számomra csak Ascari jöhet szóba, ha a legjobbat keressük

Sorozetban 9 futamot azóta (1952-53) sem nyert SENKI.

Sajnos 1954-re átment a sz*r Lanciához, ott meg nem érhetett el sikereket. 1955-ben sajnos meghalt. (R.I.P.)

2012. febr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 balogzsolt1 ***** válasza:

50 években Fangio

60 években Hill és Clark

70 években Lauda

80 években Prost

90 években Hakkinen

2000 években meg Schumacher


De szerintem a legnagyobb Juan Manuel Fangio 5 világbajnoki címével aztán jön Graham Hill és Jim Clark utána Schumi

2012. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 clx888 válasza:

Azzal én is egyetértek, hogy ha Senna nem halt volna meg, akkor nem "istenítenék" ennyire az emberek. Az én sorrendem:


1. Juan Manuel Fangio

2. Jim Clark

3. Michael Schumacher

4. Niki Lauda

5. Ayrton Senna


De ha például nem lett volna Fangio, akkor Stirling Moss lenne sokszoros világbajnok...

De az is kérdés, hogy mi lett volna, ha Ascari, Rindt vagy G. Villeneuve nem szenved halálos balesetet.

Amúgy nem biztos, érdemes összehasonlítani az 50-es évek pilótáját egy maival. Egy akkori pilótának teljesen mást kellett tudnia, mint egy mainak...

2012. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!