Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Paralimpián hogyan lehet...

Paralimpián hogyan lehet ugyanakkora esélyük a versenyzőknek? Ezt hogyan állapítják meg?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 21:27
 1/2 anonim válasza:
100%
Hát ez elég nehéz kérdés. Úgy tudom, hogy 10 kategória van például az úszásban. A 10-esbe az ,,enyhén" fogyatékosok kerülnek. És lefele a számozással nő a fogyatékosság mértéke. De szerintem nem egyszerű ezeket a bizonyos határvonalakat meghúzni.
2012. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a télioli paralimpiát néztem ott a gyengénlátó és vak sielők 4 kategóriába voltak sorolva.

A mozgás sérületek mégtöbbe de olyan különbségek is bele vannak számitva,hogy ki mennyire nem tudja mozgatnia lábát,azaz születésétől fogva deréktól lefelé béna vagy baleset miatt térd alatt béna.

A rengeteg kategória bitzosítja a versenyzők egyenlőségét,ezeket sportorvosok,és sportolók állapitótták meg.(állitólag)

2012. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!